+55 233 71 65

OGŁOSZENIA

PARAFIALNE

MARIANIE ELBLĄGOGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

PARAFIALNE

XXVI Niedziela Zwykła 6 października 2019 r.

 1. Za tydzień obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera utalentowanych młodych ludzi.
 2. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 16.30.
 3. W liturgii Kościoła w najbliższy poniedziałek 7 października wspomnienie NMP Różańcowej
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej, poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 17.30.
 5. Zachęcamy do głosowania na zadanie w Budżecie obywatelskim – zadanie nr 2 w Okręgu Trzecim, wykonanie nowego chodnika przy cmentarzu od strony ul. Kościuszki. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 6. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na odpustowy „Bal Wszystkich Świętych” dla dorosłych i rodziców z dziećmi, dn. 31.10.19 r. Szczegóły na plakacie w gablocie i kawiarence oraz ulotkach znajdujących się pod chórem.
 7. W piątek 11.10.19 r o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie Koła Żywego Różańca.

XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2019 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – św. Hieronima, we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę – Świętych Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – św. s. Faustynę.
 2. Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci w piątek o g. 16.30.
 3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W pierwszy piątek, księża: Ks. Mirosław i Ks. Jan oraz szafarze udadzą się do chorych, natomiast ks. Mateusz odwiedzi chorych w sobotę.
 5. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku Czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.30.
 6. Za tydzień w niedzielę 6.X po Mszy św. 0 godz. 11.30, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, na które serdecznie zapraszamy.
 7. Dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na ogrzewanie kościoła, natomiast w dalszym ciągu w zakrystii trwa zbiórka karmy dla psów i kotów ogłoszona w ubiegłym tygodniu.
 8. W miesiącu wrześniu do Pana odeszli: Jadwiga Hrymajło, Zygmunt Milewski, Mieczysława Jankowiecka, Zenon Dobrołowicz, Piotr Staszko, Kazimierz Zwiefka, Zenobia Reimus, Jerzy Łojewskiego, Barbara Natkaniec, Ryszard Wiecha, Czesław Dębski – Wieczny odpoczynek…

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 września 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – jutro 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  – w środę 18 września Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona dzieci i młodzieży.
  – w piątek 20 września wspomnienie świętych męczenników koreańskich, Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  – w sobotę 21 września Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny świętuje ks. Mateusz, pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie.
 2. W przyszłą niedzielę 22 września zapraszamy młodzież z rocznika 2005 na Mszę św. o godz. 12.45, a po niej na spotkanie, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W niedzielę 29 września po Mszy św. o godz. 10.00, w dolnym kościele, spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św.
 4. W każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej(o godz. 19.00) zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej.
 5. W dn. 4-5 października organizowana jest pielgrzymka do Stoczka Warmińskiego i św. Lipki. Blższe informacje w gablocie z ogłoszeniami.
 6. W dn. 11-12 października organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa-Łagiewnik na spotkanie Apostolatu Margaretka. Bliższe informacje na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 września 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – w piątek 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, a także kolejny Dzień Fatimski, zapraszamy – o godz. 17.30 na modlitwę różańcową; o 18.00 Mszę św. a po niej procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  – w sobotę 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 2. W środę 11 września o godz. 11.00 spotkanie tematyczne z panią psycholog Anną Zalewską w naszej kawiarence.
 3. W sobotę 14 września, na lotnisku Kruszyn we Włocławku, organizowane jest spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”. Krzyż, który jest znakiem miłości i ratunku, coraz częściej staje się przedmiotem ataków i profanacji. „Krzyż nie zabija. Krzyż ratuje ludzi” – przypominają organizatorzy wydarzenia. „Zapraszamy wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia”. Wierni, którzy nie mogą być na miejscu osobiście, mogą łączyć się duchowo i za pośrednictwem mediów. Zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie: o godz. 11.00 – różaniec w katedrze elbląskiej, w naszym kościele o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową.
 4. Od poniedziałku 9 września zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej (o godz. 19.00).
 5. W dn. 4-5 października organizowana jest pielgrzymka do Stoczka Warmińskiego i św. Lipki. Blższe informacje w gablocie z ogłoszeniami.
 6. Mile widziani i potrzebni są chętni do pomocy w obsłudze naszej parafialnej kawiarenki.
 7. W miesiącach lipcu i sierpniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: ś † p. Zbyszko Kępińskiego, Elżbietę Sidor, Krystynę Tkaczuk, Mirosława Kaczmarskiego, Stanisława Trzcińskiego,  Romana Domachowskiego, Krystynę Branicką-Światły, Władysławę Ziembowską, Anastazję Arendt, Zofię Bardecką, Urszulę Guzowską, Janusza Charytoniuk, Barbarę Ropiak, Mieczysława Janickiego, Teresę Karczewską, Lucynę Tomczuk, Marię Bubik, Halinę Imianowską, Józefę Burzyńską, Ferdynanda Jaworskiego.
  Wieczny odpoczynek….

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 sierpnia 2019 r.

 1. Jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek wspominamy w liturgii św. Monikę, w środę św. Augustyna, w czwartek Męczeństwo św. Jana.
 2. W przyszłą niedzielę 1.09 na każdej Mszy św. swoim doświadczeniem misyjnym podzieli się ks. Krzysztof Pazio, marianin pracujący kiedyś w naszej parafii a aktualnie posługujący w Kamerunie. Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne dzieła prowadzonego przez Księży Marianów.
 3. Również od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane według porządku zwykłego czyli: 9.00 – kościół dolny; 8.00; 10.00; 11.30; 12.45 oraz 18.00 – kościół górny, natomiast nabożeństwa w wybrane dni o 17.30, a we wtorki Adoracja od 17.00.
 4. We wrześniu w dniach 13-15.09 organizowane są pielgrzymki do Obór i Lichenia. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 5. Młodzież i studentów zapraszamy do udziału w rekolekcjach w Bieszczadach – istotne informacje na ulotkach wyłożonych pod chórem.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 sierpnia 2019 r.

 1. We wtorek wspominamy w liturgii św. Bernarda z Clairvaux, w środę św. Piusa X – papieża, w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Królową, a w sobotę św. Bartłomieja.
 2. 1.09 na każdej Mszy św. swoim doświadczeniem misyjnym podzieli się ks. Krzysztof Pazio, marianin pracujący kiedyś w naszej parafii a aktualnie posługujący w Kamerunie.  Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne prowadzonego przez siostry dzieła.
 3. We wrześniu w dniach 13-15.09 organizowane są pielgrzymki do Obór i Lichenia. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 4. Młodzież i studentów zapraszamy do udziału w rekolekcjach w Bieszczadach – istotne informacje na ulotkach wyłożonych pod chórem.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11 sierpnia 2019 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – we wtorek 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.
  – w środę 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe
  – w sobotę 17 sierpnia św. Jacka
 2. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę w okresie wakacji: 8.00, 10.00, 11.30, 18.00.
 3. Zapraszamy na piknik w Folwarku Żuławskim, który odbędzie się w czwartek 15.08. Osoby chcące wziąć udział w tym plenerowym spotkaniu, prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w gablocie.
 4. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach podążających do tronu Maryi na Jasnej Górze i o osobach wypoczywających na urlopach oraz wakacjach.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 sierpnia 2019 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – we wtorek 6 sierpnia święto Przemienia Pańskiego
  – w czwartek 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  – w piątek 9 sierpnia św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  – w sobotę 10 sierpnia św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 2. W sierpniu organizowane są pielgrzymki do Gietrzwałdu i Medjugorie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 3. W dniach 5-7.08 będziemy gościć pielgrzymów z Kazachstanu, którzy przybędą wraz z ks. Grzegorzem Burdyńskim MIC. Osoby, które chcą przyjąć na nocleg pielgrzymów, zapraszamy do zakrystii gdzie przyjmujemy zgłoszenia.
 4. Zapraszamy na piknik w Folwarku Żuławskim, który odbędzie się w czwartek 15.08. Osoby chcące wziąć udział w tym plenerowym spotkaniu, prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w gablocie.
 5. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach podążających do tronu Maryi na Jasnej Górze i o osobach wypoczywających na urlopach oraz wakacjach.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 lipca 2019 r.

 1. Przypominamy, że w okresie wakacji i urlopów duszpasterze dyżurują w kancelarii parafialnej: we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.45 oraz soboty w godz. 10.00-12.00.
 2. Dzisiaj na każdej Mszy św. swoim doświadczeniem misyjnym podzieli się s. Dominika Kulik, ze Zgromadzenia Sióstr Józefitek, aktualnie posługująca w Rio de Janeiro. Prosimy o  wsparcie modlitewne i materialne prowadzonego przez siostry dzieła.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Brygidę, w czwartek świętych Jakuba i Krzysztofa, a w piątek św. Joachima i Annę rodziców NMP. Po Mszy św. wieczorowej istnieje możliwość poświęcenia aut i innych pojazdów.
 4. W sierpniu organizowane są pielgrzymki do Gietrzwałdu i Medjugorie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 5. W dniach 5-7.08 będziemy gościć pielgrzymów z Kazachstanu, którzy przybędą wraz z ks. Grzegorzem Burdyńskim MIC. Osoby, które chcą przyjąć na nocleg pielgrzymów, zapraszamy do zakrystii gdzie przyjmujemy zgłoszenia.
 6. Zapraszamy na piknik w Folwarku Żuławskim, który odbędzie się w czwartek 15.08. Osoby chcące wziąć udział w tym plenerowym spotkaniu, prosimy o zapoznanie się z  informacjami zamieszczonymi w gablocie.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lipca 2019 r.

 1. Przypominamy, że w okresie wakacji i urlopów duszpasterze dyżurują w kancelarii parafialnej: we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.45 oraz soboty w godz. 10.00-12.00.
 2. W przyszłą niedzielę swoim doświadczeniem misyjnym podzieli się s. Dominika Kulik, józefitka aktualnie posługująca w Rio de Janeiro. Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne prowadzonego dzieła.
 3. We wtorek obchodzimy wspomnienie MB z Góry Karmel, parafia św. Rafała Kalinowskiego zaprasza na odpust – szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. W sierpniu organizowane są pielgrzymki do Gietrzwałdu i Medjugorie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 5. W dniach 5-7.08 będziemy gościć pielgrzymów z Kazachstanu, którzy przybędą wraz z ks. Grzegorzem Burdyńskim MIC. Osoby które chcą przyjąć na nocleg pielgrzymów, zapraszamy do zakrystii gdzie przyjmujemy zgłoszenia.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lipca 2019 r.

 1. W okresie wakacji i urlopów uległy zmianie godziny sprawowania Mszy św. w niedziele. Zapraszamy na godz. 8.00 do dolnego kościoła oraz na godz. 10.00, 11.30 i 18.00 do
  kościoła górnego. W dni powszednie celebrujemy różaniec na pół godz. przed Mszą św. wieczorną. Natomiast do kancelarii parafialnej zapraszamy we wtorki i czwartki w godz. 16.00-18.00 oraz soboty w godz. 10.00-12.00.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w czwartek św. Benedykta, a w piątek św. Brunona z Kwerfurtu. Natomiast na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w sobotę po Mszy św wieczornej.
 3. W dniu 13.07 zapraszamy na pielgrzymkę do MB Bolesnej w Oborach. Przybliżony koszt wyjazdu 60 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Łucją tel. 509684661, szczegóły na plakacie w gablocie.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 czerwca 2019 r.

 1. Ze względu na okres wakacji i urlopów ulegną zmianie godziny sprawowania Mszy św. w niedziele. Zapraszamy na godz. 8.00 do dolnego kościoła oraz na godz. 10.00, 11.30 i 18.00 do kościoła górnego. W dni powszednie celebrujemy różaniec na pół godz. przed Mszą św. wieczorną. Natomiast do kancelarii parafialnej zapraszamy we wtorki i czwartki w godz. 16.00-18.00 oraz soboty w godz. 10.00-12.00.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Tomasza Apostoła i będziemy celebrować I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Na nabożeństwo pierwszo sobotnie zapraszamy o godz. 9.30.
 3. W dniu 13.07 zapraszamy na pielgrzymkę do MB Bolesnej w Oborach. Przybliżony koszt wyjazdu 60 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Łucją tel. 509684661, szczegóły na plakacie w gablocie.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – Jutro 24.06 Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu swoje imieniny świętują ks. Bp. Senior Jan Styrna, a w naszej parafii ks. Jan – pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta – ks. Jana o godz. 18.00.
  – we wtorek 25.06 wspomnienie bł. Doroty z Mątów, patronki diecezji elbląskiej
  – w piątek 28.06 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu zadośćuczynienia Sercu Pana Jezusa.
  – w sobotę 29.06 Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu swoje imieniny świętuje ks. Piotr – kapelan Hospicjum i DPS. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.00
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, a po Mszy św. na procesję eucharytyczną – w czwartek zakończenie oktawy.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.
 4. „W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny”. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny.Księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa: „Prosimy, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” Pieśń błagalna „Święty Boże, Święty Mocny” należy do uroczystych pieśni zwanych suplikacjami, czyli prośbami. Jest śpiewana w wyjątkowych sytuacjach. W dzisiejszą niedzielę śpiew suplikacji jest formą wynagrodzenia Bogu za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY 16 CZERWCA 2019 r.

 1. Dziś zapraszamy na piknik przy naszym Domu Zakonnym – Agrykola 7. Rozpoczniemy o godz. 11.00 a zakończenie przewidujemy o godz. 15.00. Przygotowaliśmy szereg atrakcji i zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu w mariańskich ogrodach.
 2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – jutro wspomnienie św. Brata Alberta, a w piątek wspomnienie św. Alojzego
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorową.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.30, 10.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 sprawowanej w int. Parafian, wyruszy procesja ulicami: Górnoślaska, Traugutta, Moniuszki i Kopernika gdzie pod nr 25 uroczyście zakończymy procesję. Próba dla dzieci sypiących kwiatki odbędzie się w poniedziałek i środę o godz. 17.15 (zbiórka przedkościołem).

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 CZERWCA 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – jutro 10.06 Świeto NMP Matki Kościoła
  – we wtorek 11.06 wspomnienie św. Barnaby Apostoła
  – w środę 12.06 wspomnienie bł. męczenników Władysława Demskiego, prezbitera i towarzyszy
  – w czwartek 13.06 Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  – w piątek 14.06 wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorową.
 3. W piątek 14.06 spotkanie członków Żywego Różańca o godz. 17.00.
 4. Zachęcamy wszystkich do udziału w XI Forum Rodziny organizowaanym w dniach 10-12.06. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Apostolat Margaretka zaprasza na jubileuszowe diecezjalne spotkanie 15.06 w katedrze św. Mikołaja. Szczegóły i plan spotkania na plakacie w gablocie z ogłoszeniami
 6. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy na piknik przy naszym Domu Zakonnym – Agrykola 7, w przyszłą niedzielę 16.06. Rozpoczniemy o godz. 11.00 a zakończenie przewidujemy o godz. 15.00. Przygotowaliśmy szereg atrakcji i zapraszamy serdecznie udziału w spotkaniu w mariańskich ogrodach.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 CZERWCA 2019 r.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiaca. Tradycyjnie księża i szafarze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorową.
 3. We wtorek 4.06. o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Apostolatu Margaretka, osób które modla się w intencji kapłanów.
 4. W środę 5.06. o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla seniorów w naszej kawiarni „Cafe Niebo”.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniach 13-15 września 2019 r. Koszt pielgrzymki to 260 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub u P. Zofii, nr kontaktowy 692 412 405. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 100 zł.
 6. Zachęcamy wszystkich do udziału w XI Forum Rodziny organizowaanym w dniach 10-12.06. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. Apostolat Margaretka zaprasza na jubileuszowe diecezjalne spotkanie 15.06 w katedrze św. Mikołaja. Szczegóły i plan spotkania wywieszony na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 maja 2019 r.

 1. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii św., natomiast we wtorek o godz. 18.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Wojciecha Skibickiego.
 2. W najbliższy piątek w liturgii Kościoła przeżywać będziemy Święto Nawiedzenia NMP i rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
 3. Z racji I soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi tradycyjnie o godz. 9.30.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniach 13-15 września 2019 r.
  Koszt pielgrzymki to 260 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub u P. Zosi, nr kontaktowy 692 412 405.
  Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 100 zł.
 5. Zachęcamy wszystkich do udziału w Charytatywnym przejeździe rowerowym z Bażantarni do Katedry. Dochód z przejazdu zostanie przeznaczony dla naszej niepełnosprawnej parafianki Aleksandry Tupaj. Wyjazd z Bażantarni spod wiaty Margitka dzisiaj o godzinie 15.00. Cegiełki dla Oli można nabyć w wiacie Margitka po 10 zł.
 6. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana, śp. Czesława Suszyńska, Tadeusz Olszewski, Zbigniew Jurczyński, Radosław Mazurczak, Irena Halt, Irena Ptaszyńską, Zyta Serowińska, Joanna Lewalska, Janina Kleiwachter, Ryszard Kobierowski, Barbara Dobrzyńska, Jerzy Gutowski, Irena Jaroszewicz, Barbara i Piotr Bensch, Ryszard Pinkosz, Piotr Prelewicz. Wieczny odpoczynek …

V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019 r.

 1. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy do udziału.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w: środę – św. Ritę z Cascii, a w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych.
 3. Spotkanie seniorów z cyklu „Kawa w niebie” w kawiarence „Niebo” w środę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy. Natomiast Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca będzie celebrowana w niedziele o godz. 9.00.
 4. Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej:
  Spowiedź – czwartek od godz. 16.00 a dla dzieci rocznicowych od godz. 17.00.
  Natomiast Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w sobotę o godz. 11.00.
 5. W najbliższą niedzielę realia pracy misyjnej w nowo powstającej misji Marianów w Wietnamie przybliży ks. dr Bogusław Gil MIC, posługujący w Azji od 4 lat. Prosimy o wsparcie tej misji modlitwą i ofiarą.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019 r.

 1. Dziś zbieramy do puszek na rzecz Hospicjum Elbląskiego, w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 2. Jutro serdecznie zapraszamy po Mszy św. wieczorowej na nabożeństwo fatimskie z procesją.
 3. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – Wtorek – święto św. Macieja, apostoła
  – Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli
 4. Również w czwartek o godz. 17.00 rozpoczniemy egzaminy dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. Na spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w piątek o godz. 18.45.

III Niedziela Wielkanocna 5 maja 2019 r.

 1. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w:
  – poniedziałek – św. Filipa i Jakuba, apostołów
  – środę – św. Stanisława, biskupa i męczennika
 2. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie apostolatu Margaretka.
 3. Spotkanie seniorów z cyklu „Kawa w niebie” w kawiarence Niebo w środę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Na spotkanie organizacyjne powstającej wspólnoty dzieci szklonych zaprasza ks. Jan z opiekunami w czwartek o godz. 16.30 w sali domu zakonnego.
 5. Informujemy, że Ks. Jan odwiedzi chorych w piątek, a ks. Mateusz w najbliższą sobotę.
 6. Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w sobotę o godz. 11.30.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia, zapraszamy do celebrowania Godziny Miłosierdzia. Początek o godz. 14.30. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i na zakończenie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2. Jutro [w poniedziałek] przypada liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha – patrona naszej diecezji. Tego dnia naszą życzliwością i modlitwą otaczamy ks. bp. Wojciecha Skibickiego, a także ks. bp. Józefa Wysockiego, który obchodzi 30. rocznicę święceń biskupich.
 3. Od środy 1.05 zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w maju o godz. 17.30.
 4. W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja. – porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 5. Ks. Mirosław odwiedzi chorych w czwartek 2.05, natomiast ks. Jan i ks. Mateusz nawiedzą chorych w następnym tygodniu.
 6. W sobotę zapraszamy tradycyjnie o godz. 9.30 na Mszę św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi.
 7. Ofiary składane do puszek przy drzwiach kościoła przeznaczone są na Caritas diecezji elbląskiej. Dziękujemy!
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek oraz sobotę.

Niedziela Palmowa 14 kwietnia 2019 r.

 1. Do Sakramentu Pokuty i Pojednania w tym tygodniu będzie można przystąpić od poniedziałku do środy na Mszach Św. o 7 rano oraz już na pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek spowiedź będzie od godz. 17.30 do 18.45. W Wielki Piątek w ramach „Nocy konfesjonałów” będzie można przystąpić do spowiedzi od 21.00 do 24.00 – do tej godziny będzie trwała adoracja przy Grobie Pańskim. W Wielką Sobotę księża będą dyżurować w konfesjonałach od godz. 9.00 do 15.00.
 2. Poświecenie pokarmów na stół wielkanocny – w Wielką Sobotę od 9.00 do 15.00.
 3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 19.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Wigilię Paschalną będziemy celebrować o godz. 21.00. Zakończymy ją procesją rezurekcyjną ze świecami, a po niej zapraszamy tradycyjnie na agapę, czyli na gorący kubek wielkanocnego żurku w dolnym kościele. Kto uczestniczy w Wigilii Paschalnej ten wypełnia obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. Wielkanocnej. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Uroczystości Wigilii Paschalnej, które jest najważniejszą liturgią w ciągu roku. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. z wyjątkiem Mszy św. o godz. 8.00 w Niedzielę Wielkanocną (odwołana).
 4. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznie o godz. 8.30.
 5. Od jutra Msze św. o godz. 7.00 będą odprawiane w górnym kościele.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek oraz w czwartek tylko od godz. 10.00-12.00.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbon pod chórem.
 8. Rodziców i dzieci „rocznicowych” zapraszamy serdecznie w sobotę 27.04 o godz. 10.00 na spotkanie do kościoła.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. Kontynuujemy świąteczną zbiórkę na pomoc dla osób ubogich i potrzebujących. Tradycyjnie przygotowane paczki i dary można składać do kosza pod ołtarzem miłosierdzia Bożego.
 4. Ofiary na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu można złożyć do skarbon pod chórem, a wielkanocne świece Caritas są do nabycia w zakrystii.
 5. Za tydzień – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019 r.

 1. Jutro [w poniedziałek] 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Osoby chętne do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 2. W środę o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne spotkanie „Kawa w niebie”, które poprowadzi p. Anna Zalewska, psycholog.
 3. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Grzegorz Burdyński, marianin posługujący w Kazachstanie.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych odbędzie w sobotę o godz. 11.30 w salce domu zakonnego.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019 r.

 1. Jutro [w poniedziałek] 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Osoby chętne do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 2. W środę o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne spotkanie „Kawa w niebie”, które poprowadzi p. Anna Zalewska, psycholog.
 3. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Grzegorz Burdyński, marianin posługujący w Kazachstanie.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych odbędzie w sobotę o godz. 11.30 w salce domu zakonnego.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019 r.

Pan światłem i zbawieniem moim: kogóż mam się lękać? Pan obroną mojego życia: przed kim mam się trwożyć?  [Psalm 27]

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – We wtorek – święto św. Józefa Oblubieńca NMP. W swoich modlitwach nie zapomnijmy o imieninach Ks. Bpa dra Józefa Wysockiego
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019 r.

Bóg strzeże swoich wybranych przez Aniołów, by nie dopuścić ich do upadku [Psalm 91]

 1. Rozpoczęty – w środę popielcową – okres Wielkiego Postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku, modlitwy i zmagania z naszymi grzechami i słabościami. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa – w każdy piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o godz. 18.45.
  – Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. Zachęcamy, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, do praktykowania uczynków miłosierdzia: modlitwy, postu i jałmużny.
 4. Od jutra wracamy wcześniejszego porządku Mszy św. w dni powszednie: rano o godz. 7.00 – dolny kościół wieczorem o godz. 18.00 – górny kościół
 5. W przyszłą niedzielę 17.03 dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. będą do odbioru alby dla dzieci.
 6. Za tydzień również po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 marca 2019 r.

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu [Psalm 1]

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – Jutro – święto św. Kazimierza Królewicza
  – Środa Popielcowa – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00 oraz dodatkowo 9.00 i 19.30. W Popielec obowiązuje w całym Kościele post ścisły, który polega on na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i ograniczeniu się do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych.
  – I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania i za osoby powołane.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa a po niej sprawowana Msza św. będzie odprawiona w intencji ofiar wykorzystania seksualnego przez dorosłych z podkreśleniem przestępstw osób duchownych w tej sferze.
 4. We wtorek dn. 5.03. po Mszy św. wieczornej (godz. 19.00) odbędzie się spotkanie Apostolatu Margaretka, na którą serdecznie zapraszamy.
 5. Natomiast w sobotę 9.03. po Mszy św. wieczornej (godz. 19.00) zapraszamy na Wielkopostne Czuwanie, które pomoże nam wejść w czas nawrócenia i pokuty.
 6. Z uwagi na trwającą renowację dolnego kościoła, Msze św. w tym tygodniu będą nadal sprawowane w górnym kościele.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lutego 2019 r.

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu [Psalm 1]

 1. 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – I piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa
  – I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP
  Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w naszym kościele o godz. 9.30, a po niej na modlitwę różańcową i rozmyślanie.
 2. W piątek i sobotę księża Mateusz i Mirosław oraz szafarze udadzą się do chorych. Ks. Jan odwiedzi chorych 8.03.
 3. Zapraszamy seniorów na spotkanie „Kawa w niebie” w środę 27.02 o godz. 11.00 do naszej kawiarenki. Spotkanie i dyskusję poprowadzi p. Anna Zalewska – psycholog.
 4. Z uwagi na renowację dolnego kościoła Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w górnym kościele.
 5. Urząd Skarbowy w Elblągu zachęca do skorzystania z nowej usługi „Twój e-PIT”. Wszelkie informacje na temat usługi i dostęp do niej można znaleźć na stronie: www.podatki.gov.pl. Bardziej szczegółowe informacje w gablocie z ogłoszeniami.
 6. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do Pana: ś†p
  Mieczysława Czesna, Mieczysław Mężeński, Stefania Marcjańska,
  Kazimierz Dymowski, Zygmunt Richert, Jerzy Połok, Henryka
  Stemporzecka, Tadeusz Ogonowski, Zygmunt Orłowski, Emilia
  Pałuska, Józef Sierżantowicz, Genowefa Bednarczyk, Janina
  Berlińska, Zofia Skuzińska, Alojzy Zdrojewski, Janina Mróz,
  Stanisława Barańska, Marianna Majewska, Marianna Alijewicz,
  Maria Szpejewska
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lutego 2019 r.

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu [Psalm 1]

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy w czwartek [22 lutego] święto katedry św. Piotra w Rzymie.
 2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. mierzenie alb dzieci.
 3. Również dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.Ojciec Święty Franciszek ustanowił ks. Wojciecha Skibickiego – biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej [stolica tytularna Casae Nigrae (Numidia) – obecnie Algieria]. Ogłoszenie decyzji papieskiej odbyło się w kurii diecezjalnej 14 lutego 2019 roku.

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10 lutego 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – Jutro 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes – jest to zarazem Światowy Dzień Chorych. Z tej racji zapraszamy wszystkich chorych z naszej parafii na Mszę św. o godz. 9.30 (dolny kościół) w czasie której udzielimy także sakramentu namaszczenia chorych.
  – W czwartek 14 lutego święto świętych: Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 2. W przyszłą niedzielę – 17 lutego – dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. mierzenie alb dzieci.
 3. W przyszłą niedzielę również, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lutego 2019 r.

Bądź dla mnie skałą schronienia Ps 71

 1. We wtorek 5 lutego wspominamy w liturgii św. Agatę.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji powołań.
 3. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i spotkania dające sposobność do podzielenia się sprawami, którymi żyjemy.
 4. Informujemy o spotkaniach grup i wspólnot (w tym tygodniu):
  Poniedziałek – spotkanie grupy biblijnej – godz. 19.00
  Wtorek – spotkanie Apostolatu Margaretka – godz. 19.00
  Piątek – spotkanie Koła Żywego Różańca – godz. 17.00

III NIEDZIELA ZWYKŁA 27 stycznia 2019 r.

 1. Dziś obchodzimy 66. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętamy o chorych na trąd i o tych, którzy się nimi opiekują.
 2. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:
  – I piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa
  – w sobotę przypada I sobota miesiąca oraz Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30. 18.00, a w katedrze z osobami konsekrowanymi o godz. 10.00. W piątek i sobotę księża i szafarze udadzą się do chorych.
 3. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco:
  Poniedziałek 28 stycznia – ul. Królewiecka 96- 122 a
  Wtorek 29 stycznia – ul. Oliwska i ul. Pilgrima
  Środa 30 stycznia – ul. Bażyńskiego 1 – 19
  Czwartek 31 stycznia – ul. Bażyńskiego 21 – 39
  Sobota – 2 lutego – kolęda dodatkowa
  Zgłoszenia kolędy dodatkowej przyjmujemy do czwartku. Mieszkańców ul. Królewiecka 136-140 prosimy o indywidualne zgłoszenia kolędy.
 4. Rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty, dzieciom i młodzieży życzymy błogosławieństwa Bożego i odpoczynku na czas ferii zimowych.
 5. Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.
 6. W miesiącu styczniu do Pana odeszli i Dobremu Bogu polecamy: śp. Franciszka Korneckiego, Józefę Wiśniewską, Teresę Grędzińską, Kazimierę Zadrożną, Kazimierza Makowskiego, Edmunda Bohn, Krystynę Wiśniewską, Józefa Rakowskiego, Kamila Balkiewicza, Zygmunta Mikłaszewicza, Jerzego Murkowskiego, Edmunda Urbana, Wiesławę Wierzbicką, Mariannę Danowską, Annę Skibińską, Andrzeja Słodownik, Zygmunta Jankowskiego, Leokadię Pilczuk.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 20 stycznia 2019 r.

 1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Plan nabożeństw ekumenicznych można znaleźć na stronie internetowej diecezji.
 2. Przypominamy o nowym porządku – Mszy św. i planie nabożeństw Msze św. w niedziele i uroczystości:
  8.00; 10.00; 11.30; 12.45; 18.00 (kościół górny)
  9.00 (kościół dolny)
  Nabożeństwa w ciągu tygodnia o godz. 17.30:
  we wtorek – Adoracja Najświętszego Sakramentu (od g. 17.00)
  w środę – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy;
  w czwartek – Nieszpory za zmarłych (oprócz I czwartku m-ca).
  Kancelaria parafialna: w wtorek i czwartek w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00 i w sobotę w godz. 10.00-12.00.
  Informacje o parafii: strona www.elblag.marianie.pl oraz Facebook
 3. Dziękujemy za życzliwość, jakiej doświadczamy podczas kolędy. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco:
  Poniedziałek 21 stycznia – ul. Traugutta 73 – 78 (do końca)
  Wtorek 22 stycznia – ul. Władysława IV 1, oraz 3
  Środa 23 stycznia – ul. Władysława IV 5 oraz 7
  Czwartek 24 stycznia – ul. Władysława IV 2, 4, 6, 8, 10,
  Piątek 25 stycznia – ul. Władysława IV , 12, 14, 16, 18,20, 22,
  Sobota 26 stycznia – ul. Władysława IV 24, 26, 28, 30, 32, 34
  Poniedziałek 28 stycznia – ul. Królewiecka 96- 122 a

Niedziela Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2019 r.

Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie!

 1. Dziś w Święto Chrztu Pana Jezusa, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna
  czas zwykły w liturgii.
 2. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku towarzyszy mu hasło: "Dąż do sprawiedliwości" [Pwt 16,18-20]. Spotkania ekumeniczne odbędą się we Fromborku, Elblągu, Mikołajkach Pomorskich, Szymonowie. Szczegóły na stronie
  internetowej diecezji.
 3. Informujemy, że ramach zbiórki na sprzęt muzyczny połączonej z koncertem kolęd zebraliśmy 3627,28 zł. Serdecznie Bóg zapłać.

  Plan kolędy jest następujący:

  Poniedziałek 14 stycznia – ul. Chopina,
  Wtorek 15 stycznia – ulice: Narutowicza, Witosa, Paderewskiego,
  Środa 16 stycznia – ul. Kościuszki 140-154 oraz ulice: Sikorskiego, Toruńska, Bydgoska, Grudziądzka
  Czwartek 17 stycznia – ulice: Sztumska, Tczewska, Sowia, Żurawia
  Piątek 18 stycznia – ul. Traugutta 28 – 59
  Sobota 19 stycznia – ul. Chrobrego (od godz. 11.00-13.00)
  ul. Traugutta 65 – 66 (od godz. 11.00-13.00)
  ul. Traugutta 67 – 72 (od godz. 15.00)
  Poniedziałek 21 stycznia – ul. Traugutta 73 – 78 (do końca)

Objawienie Pańskie, 6 stycznia 2019 r.

 1. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który rozpoczyna się na pl. Jagiellończyka o godz. 13.00.
 2. Również dziś 6.01 zapraszamy na koncert kolęd połączony ze zbiórką środków na zakup sprzętu muzycznego dla naszych zespołów śpiewaczych – scholii. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
 3. Porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej jest następujący:
  – Poniedziałek 7 stycznia – ul. Wspólna
  – Wtorek 8 stycznia – ul. Kopernika – strona nieparzysta i ul. Kopernika nr 2a i 4 oraz ul. Skłodowskiej nr 2-7
  – Środa 9 stycznia – ul. Kopernika – strona parzysta do końca i ul.Skłodowskiej nr 8- 16
  – Czwartek 10 stycznia – ul. Moniuszki – strona nieparzysta i ul. Szymanowskiego nr 1-6
  – Piątek 11 stycznia – ul. Moniuszki – strona parzysta i ul. Szymanowskiego nr 7-9
  kapelan WP – ul. Moniuszki 44A, 44 B (od godz. 19.00)
  kapelan WP – ul. Królewiecka 132,134 (od godz. 17.30 i 18.30)
  – Sobota 12 stycznia – ul. Górnośląska, ul. Agrykola i ul. Sienkiewicza nr 4-12 oraz ul. Norwida.
  kapelan WP – ul. Królewiecka 142b, 142a (od godz. 11.30 i 13.00)
  – Poniedziałek 14 stycznia – ul. Chopina
 4. Za tydzień po Mszy św. godz. 10.00 dzieci z Katolickiego Przedszkola przedstawią jasełka. Serdecznie zapraszamy w szczególności dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Z racji ferii zimowych Msza św. 20.01. o godz. 16.00 jest odwołana.

Niedziela Św. Rodziny, 30 grudnia 2018 r.

 1. Jutro przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. 1.01. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi zapraszamy na Mszę św. według nowego porządku czyli wyjątkowo pierwsza Msza św. będzie celebrowana o godz. 9.00 w dolnym kościele. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo w intencji powołań. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo pierwszo-piątkowe a księża Mirosław i Jan udadzą się do chorych, natomiast ks. Mateusz nawiedzi chorych w sobotę.
 4. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. niedzielny czyli o godz. 8.00 Msza św. w górnym kościele, o 9.00 w dolnym kościele a godziny następnych Mszy św. jak dotychczas. Przypominamy o zaproszeniu do udziału w Orszaku Trzech Króli, który rozpoczyna się na pl. Jagiellończyka o godz. 13.00 (szczegółowe informacje w gablocie).
 5. Również w niedzielę 6.01 zapraszamy na koncert kolęd połączony ze zbiórką środków na zakup sprzętu muzycznego dla naszych zespołów śpiewaczych-scholii. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 na który serdecznie zapraszamy.
 6. Porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej jest następujący:
  – Środa 2 stycznia – ul. Kościuszki 28 – 56 (strona parzysta), ul. Sienkiewicza 1
  – Czwartek 3 stycznia – ul. Kościuszki 58 – 66, ul. Sienkiewicza 2, 1-20
  – Piątek 4 stycznia- ul. Kościuszki 73 – 81 (strona nieparzysta) ul. Kościuszki 68 – 110, ul. Sienkiewicza 2, 21-40
  – Sobota 5 stycznia – ul. Kościuszki 31, 57 – 71 (strona nieparzysta)
  Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 15.00
 7. W tym miesiącu odeszli do Pana, prośmy o życie wieczne dla śp. Tadeusza Walasek, Józefa Kamińskiego, Olgę Klimeczko, Teklę Wołyniec, Mariannę Stodulską, Krystynę Lipińską, Henryka Zaleskiego, Urszulę Drypan, Włodzimierza Ługiewicza, Jarosława Tyburskiego, Reginę Karkut, Ewę Kanderską, Władysława Tomkiewicza,  Tadeusza Kowalskiego, Franciszka Korneckiego, Marię Pulka, Henryka Brodowskiego, Monikę Socha
  Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r.

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!

 1. Trwa Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00, a dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Msze św. roratnie są sprawowane w dolnym kościele.
 2. Za tydzień 4 Niedziela Adwentu, a w poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu sprawujemy tylko Msze św. o godz. 7.00. Przypominamy i serdecznie prosimy, aby zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej, połączonej z czytaniem Ewangelii, modlitwą, łamaniem się opłatkiem. Pasterka w naszym kościele tradycyjnie o godz. 24.00.
 3. W czerwonym domku rozprowadzane są opłatki wigilijne oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Za złożone ofiary serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Do kosza, który znajduje się pod obrazem „Jezu ufam Tobie” można składać artykuły żywnościowe dla ubogich z naszej parafii.

II Niedziela Adwentu 9 grudnia 2018 r.

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!

 1. Trwa Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00, a dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Od poniedziałku Msze św. roratnie będą sprawowane w dolnym kościele.
 2. Wczoraj w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która jest również świętem patronalnym Zgromadzenia Księży Marianów, zakończyliśmy odchody Jubileuszu 50-lecia posługi Marianów w Elblągu.
 3. Dziś w drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 25 listopada 2018 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 2. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas czuwania i przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a także jest to początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego który w Kościele w Polsce przeżywać będziemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”
 3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:
  – w piątek 30 listopada – Święto św. Andrzeja, Apostoła
  – w sobotę 1 grudnia – I sobota miesiąca. O 9.30 zapraszamy na dodatkową Mszę św. i nabożeństwo I sobót, z modlitwą różańcową i rozmyślaniem, w intencji wynagradzającej za grzechy popełnione przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Wieczorem 1 grudnia zapraszamy na modlitewne czuwanie, które wprowadzi nas w rozpoczynający się Adwent. Będzie to czas uwielbienia, adoracji, spotkania z żywym Słowem i wyjątkowymi gośćmi: świeckimi misjonarzami z Salwadoru i Rumunii. Czuwanie rozpocznie się pierwszą, adwentową Mszą Świętą o godz. 18:00. Szczegóły na plakatach.
 5. W czwartek 29 listopada początek nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii przeżywać będziemy w dn. 6-8 grudnia. Szczegółowe informacje podane będą w  przyszłą niedzielę.
 7. Zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty dekoracyjne, podczas których, pod okiem p. Karoliny, będą przygotowywać świąteczne ozdoby na ich własną, dziecięcą choinkę w kościele. Warsztaty w sobotę, 1 grudnia o godz. 12:30 w kawiarni NIEBO. Szczegóły na plakatach.
 8. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy.

XXXIII Niedziela Zwykła 18 listopada 2018 r.

Błogosławieni ubodzy w duchu!

 1. Dziś obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Przy tej okazji, dziękujemy tym wszystkim, którzy w ciągu całego roku troszczą się materialnie i duchowo o najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
 2. Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych dziś o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego – karmelitę, w środę – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w czwartek – św. Cecylię – patronkę muzyki. Naszemu Panu Organiście Piotrowi oraz zespołom śpiewaczym składamy podziękowanie za posługę śpiewem w naszym kościele. Jedocześnie życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo św. Cecylii.
 4. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 5. Przez cały miesiąc listopad Msze św. wieczorne odprawiamy w intencji zmarłych. Natomiast w każdy czwartek zapraszamy na nieszpory za zmarłych na pół godziny przed wieczorną Mszą św., połączone z wypominkami. Karty wspominkowe wyłożone są na stoliku w przedsionku kościoła, zakrystii i kancelarii.

XXXII Niedziela Zwykła 11 listopada 2018 r.

Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

 1. Dziś Święto Niepodległości. Wraz z wszystkim rodakami w kraju i zagranicą dziękujemy Opatrzności Bożej za odzyskanie wolności i wskrzeszenie do życia państwa polskiego 100 lat temu.
 2. W kalendarzu liturgicznym w rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jozafata biskupa i męczennika, we wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników polskich, w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską, w sobotę – św. Elżbietę Węgierską.
 3. Przez cały miesiąc listopad Msze św. wieczorne odprawiamy w intencji zmarłych. Natomiast w każdy czwartek zapraszamy na nieszpory za zmarłych na pół godziny przed wieczorną Mszą św, połączone z wypominkami. Karty wspominkowe wyłożone są na stoliku w przedsionku kościoła, zakrystii i kancelarii.
 4. W sobotę 17.11 zapraszamy do Cafe Niebo na spotkanie „Gość Otwarta Debata”. Początek spotkania o godz. 16.00.
 5. Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych za tydzień 18.11. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

XXXI Niedziela Zwykła 4 listopada 2018 r.

Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

 1. W piątek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie, która jest katedrą Biskupa Rzymu i Matką wszystkich kościołów chrześcijańskich. W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.
 2. Trwa nasza listopadowa modlitwa za zmarłych. Do piątku 9.11 wypominki w naszym kościele codziennie o godz. 17.45, a następnie celebrujemy Mszą św. połączoną z nieszporami za zmarłych. Ponadto cały miesiąc listopad Msze św. wieczorne odprawiamy w intencji zmarłych. Natomiast w każdy czwartek zapraszamy na nieszpory za zmarłych na pół godziny przed wieczorną Mszą św. Karty wspominkowe wyłożone są na stoliku w przedsionku kościoła, zakrystii i kancelarii.
 3. Za tydzień w niedzielę 11 listopada na wszystkich Mszach św. pragniemy dziękować Bogu za naszą Ojczyznę i dar odzyskania niepodległości 100 lat temu. Na zakończenie każdej Mszy św. śpiewamy pieśń „Boże coś Polskę”. W naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 12.45 na którą serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do włączenia się liczne spotkania, marsze i inne imprezy związane z tą doniosłą rocznicą.   

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28 października 2018 r.

 1. W środę 31 października o g. 17.30 – zakończenie nabożeństw różańcowych. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą świętowanie naszej parafialnej uroczystości odpustowej, po której wspólnie odmówimy Litanię do Wszystkich Świętych.
 2. W czwartek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni w tym dniu – Odpust parafialny na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Uroczystą Mszę św. odpustową godz. 11.30 celebrować będzie ks. biskup Jan Styrna. Po Mszy św. udamy się z procesją na cmentarz Agrykola.  Pozostałe Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 12.45.  O g. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji parafian – żywych i zmarłych.
 3. W piątek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny ). W tym dniu dodatkowa Msza św. za wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 9.00. Po Mszy św. udamy się z procesją żałobną na cmentarz. Pozostałe Msze św. o g. 7.00 i 18.00.
 4. W naszej świątyni przez cały listopad o g. 18.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom w wypominkach. W oktawie Dnia Zadusznego (2-9.11) o g. 17.45 będą czytane wypominki, a po nich Msza św. z nieszporami za zmarłych.  Natomiast od 10.11 w każdy czwartek o godz. 17.30 celebrowane będą nieszpory za zmarłych z wypominkami, a po nich Msza św. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem, przy wyjściu z kościoła.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek i sobotę – jak każdego miesiąca – księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 9.30 zapraszamy na dodatkową Mszę św. i nabożeństwo I sobót, z modlitwą różańcową i rozmyślaniem, w intencji wynagradzającej za grzechy popełnione przeciw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

XXIX Niedziela Zwykła 21 października 2018 r.

Przez różaniec lud chrześcijański wstępuje do szkoły Maryi  [Jan Paweł II]

 1. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci w piątek o g. 16.30.
 2. Zbliża się listopad – miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy w modlitwach o naszych drogich zmarłych. Modlitwa za żywych i zmarłych jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. O praktyce modlitwy za zmarłych mówi Pismo Święte i potwierdza tradycja Kościoła. W naszej świątyni przez cały listopad celebrowane będą nabożeństwa w intencji zmarłych. W oktawie Dnia Zadusznego (2-9.11) o godz. 17.45 będą czytane wypominki, a o godz. 18.00 odprawiane będą Msze św. z nieszporami za zmarłych. Natomiast co czwartek o godz. 17.30 celebrowane będą nieszpory za zmarłych z wypominkami, a po nich sprawowana Msza św. w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem, a także w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 3. W najbliższą sobotę odbędzie się w Elblągu V. sesja plenarna naszego synodu diecezjalnego. Uczestników synodu otoczmy naszą serdeczną modlitwą.
 4. W najbliższą niedzielę 28.10 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 10.00 po której odbędzie się spotkanie.
 5. Przypominamy, że rekolekcje dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko i przeżywają żałobę oraz cierpienie, odbędą się w dniach 2-3 listopada br. w Domu Pielgrzyma w Mątowach Wielkich [gmina Miłoradz]. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.
 6. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 października 2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera utalentowanych młodych ludzi.
 2. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 16.30.
 3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • we wtorek 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • w środę 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • w czwartek 18 października – Święto św. Łukasza, ewangelisty
 • w sobotę 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
 1. Jutro – 15 października w Polsce przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. w intencji rodzin, małżeństw, a także samotnych rodziców sprawowana będzie w kościele p.w. bł. Franciszki Siedliskiej przy ul. Willowej 26 o godz. 18.00.
 2. W naszej parafii w tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła.
 3. Zapraszamy na Uroczysty Koncert z okazji XVIII Dni Papieskich, w piątek 19 października o godz. 17.00, w hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR przy Alei Grunwaldzkiej 135. Darmowe wejściówki na Koncert są do odebrania w zakrystii.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.
 5. Parafia św. Mikołaja w Elblągu organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 23.02 – 2.03. 2019. Spotkanie organizacyjne dla chętnych 21 października o godz. 16.00 w parafii św. Mikołaja.

XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2018 r.

Przez różaniec lud chrześcijański wstępuje do szkoły Maryi  [Jan Paweł II]

 1. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek – Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek – św. Franciszka z Asyżu, w piątek – św. siostrę Faustynę Kowalską.
 2. Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci w piątek o g. 16.30.
 3. Parafialna wspólnota Margaretka zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W I czwartek zapraszamy członków Żywego Różańca na comiesięczne spotkanie o godz. 17.00, które poprowadzi nowy opiekun wspólnoty ks. Jan.
 6. W I piątek księża Ks. Mirosław i Ks. Jan oraz szafarze udadzą się do chorych, natomiast ks. Mateusz umówi odwiedziny telefonicznie.
 7. Przypominamy o Mszy św. Jubileuszowej za tydzień 7.X o godz. 11.30, której będzie przewodniczył ks. Bp Jacek Jezierski. Po celebrze zapraszamy na wspólny poczęstunek. W tę niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12.45. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dostarczenie ciast w sobotę do zakrystii, najlepiej w godz. 17.00-21.00.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa poprzedzające uroczystości jubileuszowe, szczegółowy plany podany jest w gablocie.
 9. W gablocie zostały zamieszczone stosowne informacje na temat budowy miejsc parkingowych i sposobu poparcia tej inicjatywy obywatelskiej. W zakrystii można odebrać karty do głosowania. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tymi informacjami i oddania głosu – „tradycyjnie” lub internetowo.
 10. Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Góry Kalwarii na śluby wieczyste naszego parafianina Kacpra Pawlaka.
 11. Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy (REO), które rozpoczną się Mszą św. sprawowaną w czwartek 11.X o godz. 18.00.
 12. Dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na prezent od Parafian dla naszego Kościoła z okazji Jubileuszu 50 lecia istnienia Parafii.

XXV Niedziela Zwykła 23 września 2018 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym: w czwartek- św. Wincentego a Paulo, w piątek – św. Wacława, a w sobotę – św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 2. Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich zaprasza dawnych członków i osoby zainteresowane apostolatem stowarzyszenia w przyszłą niedzielę na spotkanie, które rozpocznie Msza św. sprawowana o godz. 11.30.
 3. Nasz parafianin Kacper Pawlak w sobotę 13.X złoży w Górze Kalwarii śluby wieczyste. Organizujemy jednodniowy wyjazd na tę uroczystość przy grobie św. S. Papczyńskiego – zapisy w kancelarii i zakrystii.
 4. Przypominamy o Mszy św. Jubileuszowej 7.X o godz. 11.30, której będzie przewodniczył ks. Bp Jacek Jezierski. Po celebrze zapraszamy na wspólny poczęstunek. W tę niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12.45. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dostarczenie ciast, dlatego osoby chętne prosimy o kontakt-zapisy w zakrystii bądź kancelarii.
 5. Parafialna Wspólnota Rodzin zaprasza na rekolekcje rodzinne w Głotowie w dniach 28-30.IX. Informacje i kontakt z liderami wspólnoty nr 793 199 737.
 6. W gablocie zostały zamieszczone stosowne informacje na temat budowy miejsc parkingowych i sposobu poparcia tej inicjatywy obywatelskiej. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tymi informacjami.

MSZE ŚW.

I NABOŻEŃSTWA

w okres wakacyjny
(do 30.08)

Niedziela:
Kościół górny:
10.00; 11.30; 18.00
Kościół dolny:
8.00

Dni powszednie:
Kościół dolny: 8.00
Kościół górny: 18:00

Nabożeństwa:
codziennie – 17.30 – Różaniec
oraz wtorek – 17.00 Adoracja