OGŁOSZENIA

PARAFIALNE

MARIANIE ELBLĄGOGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA

PARAFIALNE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 WRZEŚNIA 2021

 1. W tym tygodniu przypada I piątek oraz I sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się w określone dni do chorych z posługą.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Wacława, w środę Archaniołów Michała, Rafała, i Gabriela, czwartek – św. Hieronima, w piątek Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, a w sobotę św. Aniołów Stróżów. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. O godz. 9.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wynagradzającej i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 3. Trwają zapisy dzieci do I Komunii św. Formularze zgłoszeniowe przyjmujemy w kancelarii i zakrystii. Przypominamy termin Pierwszej Komunii św. – 28.05.2022
 4. Uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz szkół średnich zapraszamy na dwuletnie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.  Na stronie facebook parafii znajduje się formularz, który należy pobrać, wydrukować i wypełniony zanieść do kancelarii parafialnej
 5. Polecajmy dobremu Panu braci i siostry, którzy odeszli od nas: Zofię Tkaczuk, Jana Kotlika, Marię Kruszyńska, Irenę Górską, Zofię Stryj, Henryka Pietkiewicza, Jana Sinkiewicza, Janinę Szczepańską, Janinę Domagała, Czesława Suchomskiego, Piotra Rutkowskiego Wieczny odpoczynek …

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 WRZEŚNIA 2021

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Mateusza Apostoła – patrona celników, w czwartek – św. Ojca Pio z Pietrelciny.
 2. Zapisy dzieci do I Komunii św. odbędą się w następną niedzielę po Mszy św. o godz.10.00. Ponadto na spotkaniu podane zostanę szczegółowe informacje na temat przygotowań do uroczystości pierwszokomunijnych.
 3. Za tydzień swoim doświadczeniem misyjnym podzieli się ks. Krzysztof Pazio MIC, misjonarz z Kamerunu. Prosimy o wsparcie modlitewne i finansowe dzieła powadzonego przez naszego gościa.
 4. Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 WRZEŚNIA 2021

 1. Przeżywamy dziś uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Za ich życie i służbę Kościołowi w Polsce – Bogu niech będą dzięki!
 2. Dziś rozpoczynają się w Kościele w Polsce dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, tzn. Tydzień Wychowania. Towarzyszy mu hasło „W blasku
  ojcostwa”.
 3. We wtorek obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża, w środę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w sobotę – św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i
  młodzieży.
 4. Podajemy termin Pierwszej Komunii św. – 28.05.2022. Pozostałe informacje dotyczące spotkań z rodzicami podamy w ogłoszeniach w przyszłą niedzielę.
 5. Słowa przypomnienia i apelu kieruje dziś do nas Ksiądz Biskup Elbląski: Trwa jeszcze jesienna rekrutacja na studia teologiczne. Jest to ścieżka dla przyszłych katechetek i katechetów, ale też dla kandydatów do święceń kapłańskich. Zachęcam osoby zainteresowane o odważnego wyboru studiów teologii, a później posługi religijnej w Kościele. Słowa Jezusa powołującego uczniów „Pójdź za Mną!” są nadal aktualne. Bliższe informacje na temat seminarium oraz studiów przekażą księża i nauczyciele religii.
 6. Za tydzień zbiórka na ogrzewanie kościoła

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 05 WRZEŚNIA 2021

 1. Od dziś Msze święte celebrujemy w porządku całorocznym o godz.: 8.00, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00 w górnym kościele oraz 9.00 w dolnym kościele.
 2. Za tydzień w niedzielę [12 września] odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Na ile to możliwe spróbujmy duchowo przygotować się do tej uroczystości i głęboko w niej uczestniczyć.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Melchiora Grodeckiego – kapłana i męczennika, w środę – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej).
 4. Serdecznie zapraszamy do otwartej już kawiarenki parafialnej „Niebo”.
 5. Modlitewną pamięcią otoczmy tych co odeszli do Pana: Ewę Chojnowską, Irenę Brunka, Grzegorza Lubaszewskiego, Janinę Korba, Teodora Tacka Wieczny odpoczynek…

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 29 SIERPNIA 2021

 1. We wtorek (31 sierpnia) przypada 41. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”. W środę (1 września) w 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej modlimy się o pokój na świecie. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez papieża Franciszka.
 2. Od przyszłej niedzieli obowiązuje całoroczny porządek Mszy św. i nabożeństw.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godz. przed i w trakcie Mszy św. Tego dnia odwiedzimy naszych chorych.
 4. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu nadal oczekuje na kandydatów pragnących podjąć studia teologiczne i drogę do kapłaństwa. II termin rekrutacji trwa od 7 do 15 września br. Szczegóły na stronie internetowej diecezji oraz seminarium. Nie lękajcie się odpowiedzieć na Jezusowe zaproszenie: Pójdź za Mną!

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 22 SIERPNIA 2021

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Bartłomieja Apostoła, w piątek – św. Monikę, w piątek – św. Augustyna.
 2. W czwartek [26 sierpnia] przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału w Mszy św.
 3. Kandydatom do kapłaństwa oraz na studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu, a także na studia dla przyszłych nauczycieli religii w Wydziale Teologii UWM w Olsztynie przypominamy, że jesienna rekrutacja trwać będzie od 7 do 15 września. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 LIPCA 2021

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – bł. Czesława kapłana, dominikanina; w czwartek – św. Marię Magdalenę, w piątek – św. Brygidę Szwedzką – patronkę Europy, w sobotę – św. Kingę.
 2. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy św. błogosławieństwo aut, motocykli i rowerów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 3. W niedzielę [25 lipca] wspominamy również św. Jakuba Starszego Apostoła. Przypominamy, że trwa Rok Jakubowy, a biskup elbląski ustanowił kościoły stacyjne znajdujące się przy dawnym średniowiecznym szlaku do grobu Apostoła w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Są to kościoły w: Tolkmicku, Tui k. Marynów, oraz Niedźwiedzicy, a także katedra św. Mikołaja w Elblągu, w pobliżu której istniał do początku XVII w. kościół filialny pw. św. Jakuba. Z pielgrzymowaniem do tych kościołów Stolica Apostolska związała specjalne odpusty.
 4. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: ciekawy wywiad z Małgorzatą Ostrowską- Królikowską – żoną nieżyjącego już aktora Pawła Królikowskiego – o sile rodziny, przeżywaniu żałoby oraz festiwalu wymyślonym przez znanego aktora; a także: przepis na zupę rybną oraz o tym, jak warzywa i owoce wpływają na kondycję i zdrowie naszych oczu, skóry, czy układu pokarmowego. Zachęcamy do lektury!

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 LIPCA 2021

 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; we wtorek – świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w czwartek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Tego dnia naszą wdzięczną modlitwą otoczmy klasztor sióstr karmelitanek w Elblągu, które modlą się za świat i za nas każdego dnia.
 2. Dziś w Gościu Niedzielny ciekawe artykuły: o dzwonie Zygmuncie który ma już 500 lat; o św. Jadwidze Śląskiej i jej sanktuarium w Trzebnicy; a także przepis na domowe burgery z grilla. Zachęcamy do lektury!

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 4 LIPCA 2021

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, a w czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli
 2. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.
  – W niedzielę zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00, 10.00, 11.30 oraz 18.00.
  – W dni powszednie – Msza św. o godz. 18.00. Codziennie o godz. 17.30 odmawiany jest różaniec. Posługa spowiednika w konfesjonale – 15 min przed wieczorną Mszą św.
 3. Wszystkim rodzicom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Niech Bóg nam błogosławi, odnawia i umacnia nasze siły.

X NIEDZIELA ZWYKŁA - 6 CZERWCA 2021

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o 17.30.
 2. We wtorek wspomnienie św. Jadwigi królowej, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (dyspensa od pokarmów mięsnych), a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 3. Informujemy, że w wczoraj (w sobotę) w naszej parafii, ostatnia grupa dzieci przystąpiła do I Komunii św., pamiętajmy o nich i ich bliskich w modlitwie.
 4. Przypominamy o organizowanym w dniach 7-9.06 Forum Rodziny. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY - 30 MAJA 2021

 1. W czwartek obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św.: o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Procesja do czterech ołtarzy odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Księża i szafarze w wybrane dni udadzą się do chorych, a w sobotę zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.30.
 3. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy codziennie o g. 17.30. Litanię do Serca Jezusowego odmawiajmy także w naszych domach i rodzinach.
 4. Zapraszamy do udziału w XIII Forum Rodziny w dniach 7-9.06 organizowanych w parafii św. Brata Alberta. Szczegółowe informacje na plakacie i strona internetowych.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIETEGO - 23 MAJA 2021

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. W poniedziałek „drugi dzień zielonych świąt” – Święto Najświętszej Maryi Panny
  Matki Kościoła, w środę wspominamy św. Filipa Neri, a w sobotę św. Urszulę Ledóchowską.
 2. W środę obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim drogim Mamom dziękujemy za ich miłość, trud i poświęcenie. Jednocześnie życzymy błogosławieństwa Bożego i radości ze swoich dzieci. Szczęść Boże!
 3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa.
 4. W sobotę w naszej parafii dzieci przystąpią do I Komunii św, pamiętajmy o nich i ich bliskich w modlitwie.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 16 MAJA 2021

 1. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe w naszym kościele – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Odmawiajmy też litanię do NMP w naszych domach, proszą o przezwyciężenie trwającej jeszcze epidemii.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: jutro (tj. w poniedziałek) poświęcenie kościoła katedralnego św. Mikołaja w Elblągu, we wtorek św. Stanisława Papczyńskiego Założyciela Zgromadzenia Marianów (możliwość uzyskania odpustu), w sobotę – św. Ritę z Cascii, zakonnicę i mistyczkę.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 09 MAJA 2021

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Odmawiajmy też litanię loretańską w naszych rodzinach prosząc szczególnie o przezwyciężenie pandemii i powrót do normalności.
 2. W czwartek 13 maja obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej oraz 40. rocznicę zamachu na Jana Pawła II. W piątek przypada święto św. Macieja Apostoła.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
 4. Dziś zgodnie z zapowiedzią, po każdej Mszy św. młodzież i studenci z naszej parafii będą kwestować na elbląskie hospicjum w ramach akcji „Pola nadziei”.  Prosimy o materialne i modlitewne wsparcie tej inicjatywy.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 02 MAJA 2021

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca, a codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele o g. 17.30.
 2. Jutro obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, a w sobotę św. Stanisława męczennika, patrona Polski
 3. Księża i szafarze udadzą się do chorych w piątek i sobotę.
 4. W tygodniu zapraszamy dzieci I Komunijne na próby:
  – dzieci z grupy 29.05 godz. 10.30 i 12.00 mają próbę w środę 05.05 o godz. 16.30
  – dzieci z grupy 29.05 godz. 13.30 i 15.00 oraz z grupy 06.06 mają próbę w czwartek 06.05 godz. 16.30 [adoracja w czwartek jest odwołana]
 5. W następna niedzielę [9.05] po każdej Mszy św. młodzież i studenci z naszej parafii będą kwestować na elbląskie hospicjum w ramach akcji „Pola nadziei”. Prosimy o materialne i modlitewne wsparcie tej inicjatywy.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 25 KWIETNIA 2021

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza prośmy o świętość dla posługujących i wołajmy w modlitwach o nowe powołania do służby w Kościele.
 2. Księża i szafarze udadzą sie do chorych w następnym tygodniu czyli 7 i 8.05.
 3. Tradycyjnie, w pierwszą sobotę [1.05] czcimy Niepokalane Serce NMP. O godz. 9.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wynagradzającej i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.,
 4. Od soboty [1 maja] zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o g. 17.30.
 5. Informujemy, że kancelaria parafialna w sobotę [1.05] będzie nieczynna.
 6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (tzw. elektrośmieci), odbędzie się we środę w godz. 9,00-11.30 przy “czerwonym domku”.  undusz zebrany z akcji jest przeznaczony na wsparcie misjonarzy posługujących w krajach Afryki. Szczegóły na plakacie w gablocie.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 18 KWIETNIA 2021

 1. Dziś Niedziela Biblijna inaugurująca Tydzień Biblijny w Kościele w Polsce! Jeśli to możliwe – w naszych domach i rodzinach przed posiłkiem – odczytajmy fragment Pisma świętego i ucałujmy księgę Biblii na znak szacunku i miłości.
 2. W następną niedzielę o godz. 14.00 zapraszamy tych rodziców, których dzieci przystąpią do Komunii św. w zaproponowanych terminach czerwcowych. Natomiast wszystkie osoby, które zamówiły alby, zapraszamy po odbiór również w niedzielę o godz. 14.00.
 3. Z żalem zawiadamiamy, umarł ks. Ludwik Meyerholz, który sprawował posługę proboszcza przez 11 lat (1994-2005). Msza św. w intencji zmarłego zostanie odprawiona jutro [19.04] o godz. 12.00. (równolegle do uroczystości pogrzebowych w Warszawie).
 4. W piątek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Tego dnia pamiętamy o Solenizantach, a zwłaszcza o ks. bp. Wojciechu Skibickim.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA - 11 KWIETNIA 2021

 1. Przypominamy, że termin I Komunii św. w naszej parafii pozostaje niezmieniony. W następną niedzielę o godz. 11.00 zapraszamy tych rodziców, których dzieci przystąpią do Komunii w terminie majowym tj. 29.05 (wg ustaleń telefonicznych). Kolejne informacje będą przekazywane sukcesywnie w ogłoszeniach i umieszczane na stronie parafii.
 2. Pozostajemy wdzięczni za modlitwę i ofiary złożone do skarbony i przelanych na konto parafii. Przypominamy aktualny nr konta: Bank Pekao SA 04 1240 2265 1111 0010 5703 6974. Wszystkim za świąteczne życzenia, okazaną troskę serdecznie dziękujemy i obiecujemy pamięć modlitewną.
 3. Informujemy, że na potrzeby parafialnego Caritas złożono do skarbonek 1737,31 zł, natomiast składka na ogrzewanie wyniosła 2158,52 zł. Za złożone ofiary Bóg zapłać.

NIEDZIELA PALMOWA - 28 MARCA 2021

 1. Przypominamy o możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi. Księża posługują w konfesjonale codziennie od godz. 17.00 do Wielkiej Środy włącznie oraz w Wielką Sobotę 9.00-12.00. Istnieje też możliwości przełożenia spowiedzi św. na czas poświąteczny (Okres Wielkanocny).
  Porządek Liturgii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych
  – Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00 – transmisja internetowa;
  – Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00 – transmisja internetowa; Adoracja w „Ciemnicy” 10.00-16.00; przez cały dzień obowiązuje post ścisły
  – Wielka Sobota – spowiedź 9.00-12.00; Adoracja przy Grobie 9.00-13.00; poświecenie pokarmów 9.00 – 13.00
  – Wigilia Paschalna – godz. 20.00 – transmisja internetowa;
  – Niedziela Wielkanocna – Msze św. o godz. 9.00, 10.00, 11.30, 12,45 oraz 18.00
  – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 8.00; 9.00, 10.00, 11.30, 12,45 oraz 18.00
 2. Uwzględniając ograniczenia W czasie świętego Triduum i okresie wielkanocnym zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach św. transmitowanych przez środki masowego przekazu.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu [Wielki Tydzień] kancelaria czynna tylko we wtorek, a w tygodniu po Świętach Wielkanocy kancelaria parafialna będzie czynna w sobotę. Nowy nr do kancelarii 519 684 295.
 4. W kwietniu, wizytę u chorych księża umówią telefonicznie.
 5. Miłosiernemu Bogu polecajmy zmarłych: Józefa Sudoł, Przemysława Paczkowskiego, Katarzynę Łukaszewską, Stanisława Grabowskiego, Antoniego Marcjańskiego, Marię Alekso, Bogusławę Grzegorczyk, Elżbietę Burak, Jana Jankowskiego, Jarosława Hrymajło, Daniela Śnieżko (m). Wieczny odpoczynek…

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 MARCA 2021

 1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa: dla dzieci w środy o godz. 17.00; dla dorosłych w piątki o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.
 2. W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i obchodzimy Dzień Świętości Życia.
 3. Przypominamy o możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi. Księża posługują w konfesjonale codziennie od godz. 17.30.
 4. Kolejne informacje na temat przygotowania dzieci do I Komunii św., przekażemy w niedzielę 11.04.
 5. Zachęcamy do nabywania książki o naszej parafiance Oli Tupaj zmagającej się z genetyczną chorobą – zespołem Retta. Książkę będzie można nabyć w „Czerwonym domku”.
 6. W zakrystii są do nabycia świece Caritas i zachęcamy do składania ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego. Natomiast za tydzień zbiórka na ogrzewanie kościoła.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 14 MARCA 2021

 1. W związku z zaostrzeniem sytuacji pandemicznej tegoroczne rekolekcje wielkopostne będą trwały krócej. Nauki rekolekcyjne wygłosi w najbliższą niedzielę na każdej Mszy św., ks. Mariusz Simonicz, redemptorysta, proboszcz parafii MB Królowej Polski.
 2. W ramach indywidualnych przygotowań do Świąt Wielkanocy, zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi. Księża służą posługą w konfesjonale codziennie od godz. 17.30.
 3. Mając na uwadze bezpieczeństwo parafian i okoliczności, ks. Proboszcz skontaktuje się telefonicznie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. W piątek [19 marca] przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Z racji obchodu Roku Św. Józefa, po każdej Mszy św. odmawiamy litanię ku Jego czci. Solenizantom, a zwłaszcza ks. bp. Józefowi Wysockiemu, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki św. Patrona.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 07 MARCA 2021

 1. Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa: dla dzieci w środy o godz. 17.00; dla dorosłych w piątki o godz. 17.30; Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.
 2. W czwartek zapraszamy członków Koła Żywego Różańca na różaniec a po nim na Mszę św. o godz. 18.00.
 3. Przypominamy o możliwości wzięcia udziału w akcji „Czas miłosierdzia 2021” ogłaszanej w ubiegłą niedzielę oraz wsparcia elbląskiego hospicjum w potrzebne środki higieny i ochrony osobistej.
 4. O terminie i formie rekolekcji wielkopostnych oraz sposobie przygotowania dzieci do I Komunii św. poinformujemy parafian w najbliższym czasie.
 5. Zachęcamy do nabywania książki o naszej parafiance Oli Tupaj zmagającej się z genetyczną chorobą – zespołem Retta. Książkę będzie można nabyć za tydzień w „Czerwonym domku”, a treść książki przybliży p. Małgorzata – mama Oleńki.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 28 LUTEGO 2021

 1. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się w określone dni do chorych z Komunią św. po uprzednim uzgodnieniu z zainteresowanymi: ks. Mirosław i ks. Jan oraz szafarze w I piątek, a ks. Mateusz w I sobotę.
 2. Trwa Wielki Post. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Droga Krzyżowa: dla dzieci środy o godz. 17.00; dla dorosłych piątki o godz. 17.30;
  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15.
 3. Zachęcamy do udziału w akcji „Czas miłosierdzia 2021”. Zebrane do specjalnych skarbonek środki finansowe zostaną przeznaczone na pomoc osobom potrzebującym w naszej parafii. Proponujemy, aby w akcję włączyła się np. cała rodzina. Skarbonki można odbierać w kancelarii i zakrystii.
 4. Przypominamy i zapraszamy w czwartek na Adorację Najświętszego  Sakramentu o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Apostolatu Margaretka. Natomiast w sobotę o godz. 9.30 celebrujemy Mszę św. w intencji wynagradzającej i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 5. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za zmarłych oraz w różnych potrzebach. Istnieje też możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - 21 LUTEGO 2021

 1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do Świat Wielkanocnych i trwający 40 dni. Zachęcamy do podjęcia praktyk wielkopostnych, a przede wszystkim wejścia na drogę przemiany życia.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa:
  dla dzieci w każdą środę o godz. 17.00 (nab. maryjne odwołane)
  dla dorosłych w każdy piątek o godz. 17.30
  – Gorzkie Żale – zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 LUTEGO 2021

 1. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 9.30, 18.00 i 19.30. W Popielec obowiązuje w całym Kościele post ścisły, który polega na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i ograniczeniu się do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa:
  dla dzieci w każdą środę o godz. 17.00 (nab. maryjne odwołane)
  dla dorosłych w każdy piątek o godz. 17.30
  – Gorzkie Żale – zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa, a po niej sprawowana Msza św. będzie odprawiona w intencji ofiar wykorzystania seksualnego przez dorosłych.
 4. Dzisiaj, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

V NIEDZIELA ZWYKŁA - 7 LUTEGO 2021

 1. Wspominamy w tym tyg. w liturgii: w poniedziałek św. Józefiny Bakhita, a w św. Scholastykę.
 2. W czwartek [11 lutego] wspominamy NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorego i obejmijmy w sposób szczególny modlitwą osoby chore i cierpiące.
 3. W piątek [12.02] zapraszamy członków Koła Żywego Różańca na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i Mszę św.
 4. Za tydzień zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 STYCZNIA 2021

 1. We wtorek 2.02 obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu Msze św. o godz.: 7.00; 9,30 i 18.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec (gromnic). W tym dniu także – w całym Kościele – przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się za osoby konsekrowane zakonne i świeckie.
 2. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się w określone dni do chorych z Komunią św. po uprzednim uzgodnieniu z zainteresowanymi: ks. Mirosław i szafarze w I piątek, ks. Mateusz w I sobotę, ks. Jan natomiast w innym uzgodnionym terminie.
  – w I czwartek modlimy się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Apostolatu Margaretka.
  – w I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W tym dniu także wspomnienie św. Agaty.
  – w I sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. O godz. 9.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wynagradzającej i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA - 31 STYCZNIA 2021

 1. We wtorek 2.02 obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu Msze św. o godz.: 7.00; 9,30 i 18.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo świec (gromnic). W tym dniu także – w całym Kościele – przeżywamy Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się za osoby konsekrowane zakonne i świeckie.
 2. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się w określone dni do chorych z Komunią św. po uprzednim uzgodnieniu z zainteresowanymi: ks. Mirosław i szafarze w I piątek, ks. Mateusz w I sobotę, ks. Jan natomiast w innym uzgodnionym terminie.
  – w I czwartek modlimy się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji członków Apostolatu Margaretka.
  – w I piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W tym dniu także wspomnienie św. Agaty.
  – w I sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. O godz. 9.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji wynagradzającej i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

III NIEDZIELA ZWYKŁA - 24 STYCZNIA 2021

Twoje Słowo jest lampą dla moich stóp [Psalm 119, 105]

 1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach i rodzinach przed obiadem przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.
 2. Dziś w katedrze elbląskiej o godz. 18.00 Msza św. w ramach trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek [również o godz. 18.00] Msza z okazji obchodów Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Modlitwie przewodniczyć będzie ks. bp Jacek Jezierski.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – nawrócenie św. Pawła, we wtorek św. Tymoteusza i Tytusa, w środę bł. Jerzego Matulewicza – Odnowiciela Marianów a we czwartek – św. Tomasza z Akwinu.
 4. Odeszli w ostatnich dniach: śp. Teresa Filipowicz, Klemens Juchta, Korneliusz Komorowski, Arkadiusz Jarzyło, Henryk Zubko, Halina Supeł, Michał Taraszkiewicz, Helena Radziejewska, Józefa Szyrejko, Edward Załucki, Helena Brojek, Mieczysław Magdziak, Stanisław Nadolski, Danuta Lawer, Tadeusz Suchara, Ryszard Kaczmarczyk, Gabriela Żygowska, Helena Nosalska, Henryka Dobrzyńska, Janina Kordalska, Czesława Iwanowska, Marianna Grabowska, Wacław Krefta, Zdzisław Zieliński, Tadeusz Ryłkowski, Józef Sociński, Stanisław Krzyżniewski Wieczny odpoczynek…

II NIEDZIELA ZWYKŁA - 17 STYCZNIA 2021

 1. W Kościele w Polsce obchodzimy dziś Dzień Judaizmu. Natomiast jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu towarzyszy hasło: Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (por. J 15,5–9).
 2. W tym roku ze względu na pandemię tradycyjna kolęda jest odwołana. Dlatego zapraszamy przedstawicieli rodzin na
  wybraną Mszę św., w jedną z dwóch najbliższych niedziel [24 i 31.01]. Należy przynieść ze sobą wodę w naczyniu, która zostanie poświęcona, aby później użyć ją do błogosławieństwa naszych rodzin i domów. Podczas każdej Mszy św. księża, przekażą teksty i wyjaśnią szczegóły dotyczące obrzędu.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Józefa Pelczara a w czwartek św. Agnieszkę. Również
  czwartek przypada Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Dlatego wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia oraz pociechy z wnuków. Zmarłych niech Bóg obdarzy pokojem wiecznym

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 10 STYCZNIA 2021

 1. Wkraczamy w okres zwykły w kalendarzy liturgicznym. Niedzielny porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący – godz. 8,00 9.00, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00, natomiast dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 jest odwołana.
 2. Przypominamy, że Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 są  sprawowane w dolnym kościele.
 3. Zapraszamy członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich na Mszę św. o godz. 11.30.
 4. W tym roku ze względu na pandemie tradycyjna kolęda jest odwołana. W najbliższą niedzielę podamy informację na temat Mszy świętych odprawianych z prośbą o błogosławieństwo naszych rodzin i domów.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA - 3 STYCZNIA 2021

 1. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), porządek Mszy św. w naszym kościele o godz. 08,00 09.00, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 jest odwołana, również w najbliższe niedziele.
 2. Przypominamy, że od poniedziałku 4 stycznia Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 będą sprawowane w dolnym kościele.
 3. W najbliższy piątek i sobotę księża oraz szafarze udadzą się do chorych.
 4. W niedzielę 10 stycznia zapraszamy członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich na Mszę św. o godz. 11.30.
 5. W tym roku ze względu na pandemie tradycyjna kolęda jest odwołana. W najbliższym czasie podamy informację na temat Mszy świętych odprawianych z prośbą o błogosławieństwo naszych rodzin i domów.

NIEDZIELA ŚW. RODZINY - 27 GRUDNIA 2020 r

 1. We czwartek zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne, a o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za 2020 rok.
 2. W piątek pierwszy dzień nowego roku, zarazem uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POKÓJ. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 09.00, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00. i dodatkowa 16.30
 3. W niedzielę 10 stycznia zapraszamy członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich na Mszę św. o godz. 11.30.

IV NIEDZIELA ADWENTU - 20 GRUDNIA 2020 r

 1. Do Wigilii zapraszamy na Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci jeszcze jutro o godz. 17.00.
 2. Kończy się tegoroczny Adwent. Okazja do spowiedzi przedświątecznej: dziś podczas
  Mszy św. oraz do środy [23.12]:
   (dolny kościół) – Adoracja i możliwość spowiedzi godz. 10.00 – 12.00
   (górny kościół) – Adoracja i możliwość spowiedzi godz. 16.00 – 18.30
 3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zgodnie z polską tradycją zachowujemy tego dnia post – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji świętowania Wigilii w naszych rodzinach, łamania się opłatkiem i modlitwy przy stole – nie odprawiamy 24 grudnia – Mszy św. wieczornej o g. 18.00.
 4. W Święta plan Mszy św. przedstawia się następująco:
   24.12 po Wigilii w noc w Bożego Narodzenia: o godz. 20.00; 22.00 i 24.00
   25.12 – Boże Narodzenie – porządek niedzielny oraz godz. 8.00 i dodatkowa g. 16.30
   26.12 – Św. Szczepana – porządek niedzielny i dodatkowa godz. 16.30
   27.12 – Niedziela Świętej Rodziny – porządek niedzielny i i dodatkowa godz. 16.30
 5. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabywać opłatki wigilijne.
 6. Dziś o godz. 13.50 spotkanie kandydatów do bierzmowania (I i II rok) w kościele.

III NIEDZIELA ADWENTU „GAUDETE” - 13 GRUDNIA 2020 r

 1. Dziś 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w czwartek 18 grudnia 70. rocznica protestów robotniczych w Elblągu. Pamiętamy i modlimy się o pokój dla
  naszej Ojczyzny.
 2. Trwa okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 17.00 (nabożeństwo maryjne jest odwołane). Prosimy o przynoszenie lampionów i świec.
 3. Jutro (poniedziałek) wspominamy w kalendarzu św. Jana od Krzyża – prezbitera i doktora Kościoła. Od czwartku 17 grudnia rozpoczyna się druga część w liturgii Adwentu. Dni tego okresu są poświęcone bezpośredniemu przygotowaniu do Bożego Narodzenia, mają charakter maryjny.
 4. Plan przygotowań do świąt Bożego Narodzenia jest następujący [od piątku 18.12 do przyszłej środy 23.12]:
   (dolny kościół) – Adoracja i możliwość spowiedzi godz. 10.00 – 12.00
   (górny kościół) – Adoracja i możliwość spowiedzi godz. 16.00 – 18.30
 5. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabywać opłatki wigilijne i świece Caritas.
 6. W niedzielę 20.12 o godz. 13.50 spotkanie kandydatów do bierzmowania (I i II rok) w kościele.
 7. Dziś po Mszach św. rozprowadzamy kartki świąteczne z których dochód przeznaczony jest ma zakup darów dla DPS Sióstr św. Jadwigi w Elblągu.
 8. Na ogrzewanie naszego kościoła złożono datki na sumę 1341,71 zł, za które serdecznie dziękujemy. Bóg Zapłać również za wszystkie ofiary przekazywane wprost i przesyłane na konto bankowe parafii.

II NIEDZIELA ADWENTU - 06 GRUDNIA 2020 r

 1. Trwa okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 17.00 (nabożeństwo maryjne jest odwołane). Prosimy o przynoszenie lampionów i świec.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Mikołaja oraz św. Ambrożego – patrona pszczelarzy; w czwartek – NMP Loretańską, w sobotę – NMP z Guadalupe.
 3. We wtorek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i święto patronalne Zgromadzenia Księży Marianów. Odnawiając w tym dniu nasze śluby zakonne polecamy się w Waszej pamięci i prosimy o modlitwę.
 4. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabywać opłatki wigilijne i świece Caritas.
 5. W dalszym ciągu można zgłaszać dzieci do I Komunii św., korzystając z formularza dostępnego w zakrystii i kancelarii.
 6. Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

I NIEDZIELA ADWENTU - 29 LISTOPADA 2020 r

 1. Rozpoczynamy nowy rok kościelny i okres Adwentu, czas radosnego czekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 17.00 (nabożeństwo maryjne jest odwołane). Prosimy o przynoszenie lampionów i świec.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Andrzeja; w czwartek – św. Franciszka Ksawerego, a w piątek – św. Barbarę. Święto św. Mikołaja, patrona Elbląga i katedry z racji II Niedzieli Adwentu jest przeniesione na poniedziałek 7 grudnia.
 3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się z posługą sakramentalną do chorych po uprzednim uzgodnieniu z zainteresowanymi.
 4. W I sobotę (5.12) zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 5. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabywać opłatki wigilijne i świece Caritas.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA - 22 LISTOPADA 2020 r

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla, ale także dzień św. Cecylii patronki muzyków kościelnych. Panu Organiście oraz odpowiedzialnym za śpiew w naszym kościele składamy
  podziękowania za ich pracę i życzymy Bożego błogosławieństwa.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. męczenników koreańskich, a w czwartek bł. Franciszkę Siedliską.
 3. Praktycznie od dzisiaj można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej opłatki wigilijne i świece Caritas.
 4. Informujemy, że trwają zapisy dzieci do I Komunii św. Formularze zgłoszeń do pobrania i złożenia w zakrystii, kancelarii lub pocztą elektroniczną: elblag@marianie.pl.
 5. Młodzież parafii organizuje zbiórkę dla dzieci i młodzieży z DPS św. Jadwigi. Dary można składać w zakrystii i kancelarii, a szczegółowe informacje na FB parafii.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 15 LISTOPADA 2020 r

 1. Przypominamy, że obowiązuje limit uczestników nabożeństw w naszym kościele – info. na drzwiach kościoła, a dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. udzielona jest wszystkim katolikom przebywającym na terenie diecezji.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Elżbietę, we środę św. Karolinę Kózkównę, a w piątek św. Rafała Kalinowskiego
 3. Praktycznie od dzisiaj można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej opłatki wigilijne.
 4. Informujemy, że trwają zapisy dzieci do I Komunii św. Formularze zgłoszeń do pobrania i złożenia w zakrystii, kancelarii lub pocztę elektroniczną: elblag@marianie.pl.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 08 LISTOPADA 2020 r

 1. Limity wiernych w kościołach
  Od dziś obowiązuje nowy limit uczestników nabożeństw.
  W naszym kościele: limit wynosi 30 osób, a w dolnym 15 osób. Dlatego niedzielna msza św o godz. 9.00 będzie sprawowana do odwołania w górnym kościele.
  Dyspensa
  W dalszym ciągu ważna jest dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej udzielona osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia [kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK].
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła celebrujemy: we poniedziałek rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie, we wtorek św. Leona Wielkiego, we środę św. Marcina, we czwartek św. Jozafata, w piątek Pierwszych Męczenników Polskich.
 3. W Święto Niepodległości zapraszamy do modlitwy za ojczyznę. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w int Ojczyzny i Polaków.
 4. W najbliższą niedzielę na każdej Mszy św. swoim doświadczaniem misyjnym podzieli się s. Doris, misjonarka z Brazylii a pochodząca z naszej parafii. Prosimy o wsparcie duchowe i materialne misyjnego dzieła.
 5. Również w najbliższą niedzielę, we wspomnienie św. Łukasza – patrona służby zdrowia, w elbląskiej katedrze ks. Bp. Jacek Jezierski odprawi Mszę św. o godz. 18.00 w intencji osób posługującym chorym i pracowników służby zdrowia.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 1 LISTOPADA 2020 r

 1. Dziś – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni w tym dniu – odpust parafialny. Uroczystą Mszę św. odpustową godz. 11.30 celebrować będzie ks. dziekan Stanisław Błaszkowski. W tym roku procesja na cmentarz jest odwołana. O g. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji parafian – żywych i zmarłych.
 2. W poniedziałek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu dodatkowa Msza św. za wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 9.00. W naszej świątyni w tygodniu Modlitw za Zmarłych o g. 17.45 będą czytane wypominki, a po nich Msza św. z nieszporami za zmarłych.
 3. Również od poniedziałku rozpoczynamy „Różaniec do granic”. Codziennie o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę różańcową. Istotne informacje – na plakacie w gablocie.
 4. Natomiast od 10.11, a następnie w każdy wtorek o godz. 17.30 celebrowane będą nieszpory za zmarłych z wypominkami, a po nich Msza św. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem, przy wyjściu z kościoła.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się w określone dni do chorych po uprzednim kontakcie telefonicznym.
 6. W sobotę tradycyjnie zapraszamy o godz. 9.30 na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 PAŹDZIERNIKA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy w środę (28.10) Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. W sobotę (31.10) – zakończenie nabożeństw różańcowych. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą świętowanie naszej parafialnej uroczystości odpustowej, po której wspólnie odmówimy Litanię do Wszystkich Świętych.
 3. W przyszłą niedzielę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni w tym dniu – odpust parafialny. Uroczysta Msza św. odpustowa godz. 11.30. W związku ze wskazaniami Biskupa Elbląskiego, że: „W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym, a także w pozostałe dni listopada, nie organizujemy Mszy i procesji na cmentarzach” nie będzie w tym dniu procesji w na cmentarzu. Pozostałe Msze św. w tym dniu będą odprawiane: o godz. 8.00, 9.00, 10.00, i 18.00.  Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 12.45. O g. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji parafian – żyjących i zmarłych.
 4. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem, przy wyjściu z kościoła. W naszej świątyni, w dn. 2-8.11 o godz. 17.45, będą czytane wypominki, a po nich będzie sprawowana Msza św. z nieszporami za zmarłych. Natomiast od 10.11 w każdy wtorek o godz. 17.30 celebrowane będą nieszpory za zmarłych z wypominkami, a po nich Msza św.
 5. Wskazania ks. Biskupa: od 24 października br. nasze parafie znajdują się w tzw. strefie czerwonej, co wymusza ograniczenie liczby uczestników nabożeństw [1 osoba na 7 m²]
  Ks. Biskup przypomina, że: „w archidiecezji gdańskiej została już udzielona dyspensa, zwalniająca z udziału w niedzielnej Eucharystii i obejmująca kilka kategorii osób. Mogą z niej korzystać: chorzy, seniorzy, przeżywający lęki, pracownicy ochrony zdrowia, pełniący służbę na rzecz społeczeństwa”. „W sytuacji zaostrzenia wymagań sanitarnych niemożliwe stały się spotkania grup, wspólnot i kręgów działających przy parafiach”.
 6. W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie:  „aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych”. Pełna treść dekretu wywieszona jest w gablocie.
 7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych, którzy w ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Kazimierza Zadrożnego, Władysława Kasprzaka, Mariannę Kluczyk, Lucynę Urbańską, Pelagię Romanowską, Władysławę Warachowską, Waldemara Burzyńskiego.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 18 PAŹDZIERNIKA 2020 r

 1. Limity wiernych w kościołach
  Od 17 października 2020 r. obowiązują limity uczestników nabożeństw w kościołach:
  – w tzw. strefie żółtej – 1 osoba na 4m 2 ,
  – w strefie czerwonej – 1 osoba na 7m 2 . Przy drzwiach wejściowych do kościoła należy umieścić tego typu informację.
  Dyspensa
  – Udzielam dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia [kan. 87 § 1 oraz 1245 KPK].
 2. Obchodzimy w Kościele niedzielę misyjną.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła celebrujemy: we poniedziałek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, we wtorek – św. Jana Kantego, czwartek wspomnienie św. św. Jana Pawła II.
 4. W czwartek przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy do parafii bł. F. Siedliskiej na Mszę św. o godz. 18.00 w int. dzieci i ich rodzin.
 5. W najbliższą niedzielę na każdej Mszy św. swoim doświadczaniem misyjnym podzieli się s. Doris, misjonarka z Brazylii a pochodząca z naszej parafii. Prosimy o wsparcie duchowe i materialne misyjnego dzieła.
 6. Również w najbliższą niedzielę, we wspomnienie św. Łukasza – patrona służby zdrowia, w elbląskiej katedrze ks. Bp. Jacek Jezierski odprawi Mszę św. o godz. 18.00 w intencji osób posługującym chorym i pracowników służby zdrowia.
 7. Różaniec w naszym kościele: codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w środę o g. 17.00. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej w naszych rodzinach.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 PAŹDZIERNIKA 2020 r

 1. Obchodzimy w Kościele w Polsce – zapowiadany listem pasterskim – XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Tradycyjnie w tym dniu trwa zbiórka ofiar na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako wsparcie stypendialne dla młodzieży z ubogich rodzin – "żywy pomnik Jana Pawła II”.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła celebrujemy: we wtorek wspomnienie bł. Honorata, w czwartek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w piątek wspomnienie św. Jadwigi a w sobotę wspomnienie św. bp Ignacego.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie połączone z procesją.
 4. W czwartek przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy do parafii bł. F. Siedliskiej na Mszę św. o godz. 18.00 w int. dzieci i ich rodzin.
 5. W najbliższą niedzielę na każdej Mszy św. swoim doświadczaniem misyjnym podzieli się s. Doris, misjonarka z Brazylii a pochodząca z naszej parafii. Prosimy o wsparcie duchowe i materialne misyjnego dzieła.
 6. Również w najbliższą niedzielę, we wspomnienie św. Łukasza – patrona służby zdrowia, w elbląskiej katedrze ks. Bp. Jacek Jezierski odprawi Mszę św. o godz. 18.00 w intencji osób posługującym chorym i pracowników służby zdrowia.
 7. Różaniec w naszym kościele: codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w środę o g. 17.00. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej w naszych rodzinach.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 04 PAŹDZIERNIKA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek [5.10] wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w środę [7.10] wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
 2. W czwartek [8.10] na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania, polecajmy młodych ludzi Bożej opiece.
 3. W piątek [9.10] o godz. 17.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.
 4. W przyszłą niedzielę [11.10] po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich z naszej parafii w salce Domu
  Zakonnego.
 5. Za tydzień w niedzielę, w Kościele w Polsce, obchodzić będziemy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Tradycyjnie w tym dniu będzie trwała
  zbiórka ofiar na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako wsparcie stypendialne dla młodzieży z ubogich rodzin – "żywy pomnik Jana Pawła II”.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 27 WRZEŚNIA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę św. Hieronima doktora Kościoła – autora tłumaczenia Pisma św.
  na język łaciński, w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w piątek – świętych Aniołów. Przypominamy, że również w tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek oraz I
  sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się w określone dni do chorych.
 2. Od czwartku, czyli od 1.10 nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach. Apostolat Margaretka zaprasza w tym dniu na Adorację, różaniec i Mszę św. wieczorną.
 3. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 9.30.
 4. W najbliższą niedzielę [4.10], po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św.
 5. W ostatnim czasie za pośrednictwem mediów dowiadujemy się o pożarze obozu, a także o dramatycznym losie kilkunastu tysięcy uchodźców na greckiej wyspie Lesbos. Obrazy te wywołują przerażenie i wzbudzają dramatyczne apele o solidarność z ofiarami. Do pomocy zachęca nas papież Franciszek w orędziu na Dzień Migrantów i Uchodźców, który obchodzimy dzisiaj. Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie i gest solidarności. Ofiarę na pomoc poszkodowanym można wrzucić co skarbon pod chórem.
 6. Modlitewną pamięcią otoczmy tych co odeszli do Pana: Wiesławę Stryjewską, Bożenę Krawcewicz, Halinę Rajską, Andrzeja Lewandowskiego, Marcina Rutkowskiego, Ewę Trzonek, Piotra Ostrowskiego, Alinę Warcholińską, Stanisławę Kotlińską, Ewę Bernatowską Wieczny odpoczynek…

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - 20 WRZEŚNIA 2020 r

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Mateusza Apostoła – imieniny obchodzi ks. Mateusz; w środę – św. Ojca Pio – zakonnika, kapłana, stygmatyka, w sobotę – św. Kosmę i Damiana – lekarzy i męczenników.
 2. Informujemy, że I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się 29.05.2021 roku. Na pierwsze spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców i dzieci w niedzielę 4.10, po Mszy św. o godz. 10.00.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 WRZEŚNIA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek [14.09] Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • we wtorek [15.09] wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w środę [16.09] wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • w piątek [18.09] Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
 2. Dzisiaj w Kościele w Polsce rozpoczyna się X Tydzień Wychowania, którego hasłem jest wezwanie „Budujmy więzi”
 3. W sobotę [19.09] o godz. 11.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Otoczmy dzieci i ich rodziny, w tym szczególnym dla nich czasie, naszą modlitwą prosząc o obfitość łask dla nich.
 4. W przyszłą niedzielę [20.09] natomiast o godz. 10.00 świętować będziemy Rocznicę I Komunii Świętej.
 5. W tym tygodniu [ od poniedziałku do piątku ] wieczorne Msze św. będą sprawowane w dolnym kościele.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06 WRZEŚNIA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • we wtorek [8 września] Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 2. Wróciliśmy po wakacjach do normalnego porządku Mszy świętych i nabożeństw w ciągu tygodnia. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy w nabożeństwach:
  – we wtorki godz. 17.30 – Nieszpory za zmarłych
  – w środy godz. 17.30 – Nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej
  – w czwartki od godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Wszystkich Świętych
 3. W poniedziałek 7 września spotkanie Grupy Biblijnej o godz. 19.00. Zapraszamy do udziału również nowe osoby, które chcą włączyć się w cotygodniową modlitwę i rozważanie Słowa Bożego.
 4. W najbliższą sobotę [12 września] spotkanie Ministrantów o godz.12.00.
 5. W niedzielę 20 września o godz. 10.00 przeżywać będziemy w naszej parafii Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy o przekazanie tej informacji zwłaszcza osobom spoza naszej parafii, a rodziców dzieci o zainteresowanie się i przygotowanie dzieci do dobrego przeżycia tego wydarzenia.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 SIERPNIA 2020 r

 1. Jutro tj. 31 sierpnia obchodzimy 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.
 2. We wtorek 1 września w 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej modlimy się o pokój na świecie. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia ustanowiony przez papieża Franciszka.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek św. Grzegorza Wielkiego, a w sobotę św. Matkę Teresę z Kalkuty. Przypominamy, że również w tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek oraz I sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się w określone dni do chorych.
 4. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 9.30.
 5. Od najbliższej niedzieli Msze święte celebrujemy w porządku całorocznym: 8.00, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00 w górnym kościele oraz 9.00 w dolnym kościele. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św.
 6. Na każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę, br. Łukasz Wierzchowski, marianin zapozna nas z realiami misji w Kamerunie i dziełem ewangelizacji na tamtym kontynencie.
 7. Modlitewną pamięcią otoczmy tych co odeszli do Pana: Romana Słoń, Wandę Winnicką, Stefana Gniazdowskiego, Stanisława Hejmana, Józefa Klimkiewicza, Bronisława Zimnoch (m), Zenona Rakoczego, Bogdana Karwackiego, Jana Fil, Zofię Grabową, Lucjana Zakowicza, Franciszka Warachowskiego, Janinę Jarząbek Wieczny odpoczynek…

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 23 SIERPNIA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Bartłomieja, apostoła, w czwartek św. Monikę, a w piątek św. Augustyna.
 2. W środę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 SIERPNIA 2020 r

 1. Jutro, tj. 17 sierpnia we wspomnienie św. Jacka Odrowąża imieniny obchodzi ks. bp Jacek Jezierski – biskup elbląski, który od dnia 13 sierpnia br. został ustanowiony przez papieża Franciszka administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej. Księdza Biskupa otaczamy naszą serdeczną modlitwą, życząc błogosławieństwa i światła Ducha Świętego w podjęciu nowych obowiązków.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w czwartek – św. Bernarda – opata i doktora Kościoła, w piątek – św. Piusa X – papieża, w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Królową.
 3. Ze środków masowego przekazu wiemy, że 4 sierpnia br. nieszczęście dotknęło stolicę Libanu Bejrut [4 sierpnia 2020]. Wybuchły magazyny, w których przechowywano środki chemiczne. Skala zniszczeń miasta jest ogromna. W Libanie i jego stolicy mieszkają chrześcijanie i wyznawcy islamu. Liban udzielił schronienia tysiącom uchodźców z Syrii. W odpowiedzi na apel Księdza Biskupa Elbląskiego, dziś po Mszach świętych przy drzwiach Kościoła, zbieramy do puszek ofiary na pomoc dla poszkodowanych i cierpiących w Bejrucie. Zebrane środki przekażemy za pośrednictwem Caritas Polska do Libanu.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 09 SIERPNIA 2020 r

 1. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Wawrzyńca diakona i męczennika, we wtorek św. Klarę, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbe – kapłana i męczennika z Auschwitz – patrona diecezji elbląskiej.
 2. W sobotę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny [Matki Bożej Zielnej]. Msze św. z poświęceniem ziół, kwiatów, kłosów zbóż o godz. 8.00; 10.00. 11.30 i 18.00. Tego dnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego i 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.
 3. We wtorek (11 sierpnia) łączymy się duchowo z uczestnikami Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej oraz Pielgrzymki Rowerowej, które dotrą tego dnia wieczorem na Jasną Górę.
 4. Wydział Teologii UWM w Olsztynie zaprasza osoby świeckie do podjęcia studiów z teologii i nauk o rodzinie. Wydział kształci przyszłych nauczycieli religii, asystentów, mediatorów i specjalistów ds. rodziny. Szczegółowe informacje w Internecie.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02 SIERPNIA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek św. Jan Marię Vianneya, a w sobotę św. Dominika.
 2. W pierwszy czwartek przypada Święto Przemienia Pańskiego. Natomiast w piątek ksiądz Mirosław odwiedzi w tym dniu chorych.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu 15.08. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 26 LIPCA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w środę św. Martę, w piątek św. Ignacego z Loyoli, a w sobotę św. Alfonsa Liguoriego
 2. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do NMP o godz. 9.30. Ks. Mateusz odwiedzi w tym dniu chorych.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu 15.08. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 4. W lipcu do Pana odeszli: Piotr Czuba, Roman Słoń, Stanisław Gryśkiewicz, Józef Frąckiewicz, Michał Szałański, Stefania Oryl, Jadwiga Wróblewska, Mirosław Potrykus, Halina Koc-Ławrynowicz, Bronisław Kownacki, Marta Bojanowska, Wanda Winnicka, Stanisław Dukowski, Stanisław Hejman, Stefan Gniazdowski, Józef Klimkiewicz, Wieczny odpoczynek…

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA - 19 LIPCA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Czesława, w środę św. Marię Magdalenę, w czwartek św. Brygidę – patronkę Europy, w piątek św. Kingę, a w sobotę św. Jakuba apostoła oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących.
 2. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu 15.08. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 3. Trwa 53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku. Dziś o godz. 15.00 koncert w wykonaniu Michała Batora. Ceny biletów: 15 i 10 zł [ulgowy].
 4. Wszystkim rodzicom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy dobrych, bezpiecznych wakacji i urlopów. Niech Dobry Bóg odnowi was i pokrzepi swoim błogosławieństwem i mocą.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA - 12 LIPCA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja i Benedykta
  • w środę wspomnienie św. Bonawentury Jana z Dukli, prezbitera
  • w czwartek NMP z Góry Karmel
 2. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Gietrzwałdu 15.08. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 3. Parafia św. Rafała Kalinowskiego zaprasza na odpust w święto MB Szkaplerznej w czwartek na godz. 18.00.
 4. Wszystkim rodzicom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy dobrych, bezpiecznych wakacji. Niech Bóg odnowi i umocni nasze siły swoim błogosławieństwem i mocą.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 05 LIPCA 2020 r

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. W tym dniu także obchodzimy święto patronalne Apostolstwa Chorych.
  • w środę wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  • w sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
 2. Przypominamy, że od dzisiaj obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych.
  Do końca sierpnia w każdą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, 10.00, 11.30 oraz 18.00.
  W dni powszednie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Codziennie o godz. 17.30 odmawiany jest różaniec. Posługa spowiednika w konfesjonale 15 min przed wieczorną Mszą św.
 3. Wszystkim rodzicom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy dobrych, bezpiecznych wakacji. Niech Bóg odnowi i umocni nasze siły swoim błogosławieństwem.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 28 CZERWCA 2020 r

 1. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Św. Piotra i Pawła. Wszystkim Solenizantom, a zwłaszcza ks. Piotrowi składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa, siły i pokoju serca. Natomiast w piątek przypada wspomnienie św. Tomasza apostoła
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek oraz I sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się w określone dni do chorych.
 3. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 9.30.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 CZERWCA 2020 r

 1. W środę [24 czerwca] obchodzimy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim Solenizantom, a zwłaszcza ks. Janowi składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa, siły i pokoju serca.
 2. W czwartek [25 czerwca] wspominamy w liturgii bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę, która wybrała życie pustelnicze w celi przy katedrze w Kwidzynie. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Przyzywajmy jej wstawiennictwa.
 3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału.
 4. Wyświeconemu wczoraj w naszym kościele, parafianinowi ks. Kacprowi Pawlakowi życzymy błogosławieństwa i umocnienia w posłudze kapłańskiej.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA - 14 CZERWCA 2020 r

 1. W środę obchodzimy wspomnienie św. Brata Alberta, a w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. W sobotę o godz. 12.00 ks. Bp. Jacek Jezierski udzieli święceń kapłańskich dwóm mariańskim diakonom: Krzysztofowi Zabłockiemu i Kacprowi Pawlakowi, który pochodzi z naszej parafii. Natomiast ks. Kacper Mszę prymicyjną odprawi o godz. 12.45 w najbliższą niedzielę.
 3. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału.a 16.30 w dolnym kościele. Szczegółowe informacje na stronie FB.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 7 CZERWCA 2020 r

 1. Od dziś powracamy do zwyczajnego porządku celebracji niedzielnych Mszy św., natomiast dodatkowe Msze św. zostają odwołane.
 2. W tym tygodniu celebrujemy: w poniedziałek św. Jadwigi Królowej, w piątek bł. Władysława Demskiego – patrona kapłanów diecezji elbląskiej, a w sobotę św. Antoniego.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
  3.1 Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.
  3.2 W tym roku procesji nie będzie, natomiast w niektórych miejscach parafii przewidziane jest błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem połączone z odczytaniem fragmentu Ewangelii m.in., przed blokiem ul. Kopernika nr 16, róg Chopina-Skłodowskiej, ul. Królewiecka 142a/142b, ul. Narutowicza, ul. Grudziądzka, róg ul. Wspólna-Kościuszki, przed blokiem ul. Bażyńskiego 11-19, ul. Władysława IV (kilka miejsc na parkingach). Objazd parafii rozpocznie się o godz. 12.30.
  3.3 Po Mszy św. o 11.30 zapraszamy na Adorację od godz. 13.00-17.30
 4. Spotkanie Koła Żywego Różańca w piątek o godz. 17.00.
 5. W najbliższą niedziele po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy po odbiór albo w dolnym kościele.
 6. Osoby przygotowujące się do bierzmowania (I i II rok) spotkanie środa 16.30 w dolnym kościele. Szczegółowe informacje na stronie FB.

VIII NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020 r

 1. Informujemy, że zniesiony został limit osób uczestniczących we Mszy św. lub nabożeństwie, z zachowaniem jednak ogólnych zasad bezpieczeństwa. Od następnej niedzieli [7.06] powracamy do zwyczajnego porządku celebracji niedzielnych Mszy św., natomiast dodatkowe Msze św. zostają odwołane.
 2. W tym tygodniu celebrujemy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, jubilatów ks. Mirosława i ks. Artura oraz za naszego parafianina diakona Kacpra, który 20.06 w naszej świątyni przymnie święcenia kapłańskie.
 3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Tradycyjnie w sobotę zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem maryjnym o godz. 9.30.
 4. Księża Mirosław i Mateusz udadzą się do chorych zgodnie ze zwyczajem, potwierdzając część wizyt telefonicznie.
 5. Od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, codziennie o godz. 17.30.

VII NIEDZIELA WIELKANOCY 24 maja 2020 r

 1. Informujemy, że w naszej świątyni w górnym kościele może uczestniczyć w Mszy św. lub nabożeństwie do 49 osób. Podobnie jak w ubiegłych tygodniach zapraszamy na dodatkowe Msze św. w soboty o godz. 19.00, a w niedziele o godz. 16.30 i 19.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Filipa Nereusza, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej i trwa nowenna do Ducha Świętego.
 3. W związku z Jubileuszem 25-lecia święceń kapłańskich ks. Mirosława i ks. Artura zapraszamy we wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 [celebrują wszyscy wyświęceni marianie w tym ks. S. Drozdowski] oraz w niedzielę [31.05] o godz. 12.45. Jubilatom życzymy wytrwałości i umocnienia w posłudze prezbitera.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej.
 5. Ofiary na potrzeby parafii można składać do skarbon pod chórem oraz wpłacać na konto parafii. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i złożone dotychczas ofiary.

VI NIEDZIELA WIELKANOCY 17 maja 2020 r

 1. Informujemy, że od dziś w naszej świątyni w górnym kościele może uczestniczyć w Mszy św. lub nabożeństwie do 49 osób. Podobnie jak w ubiegłych tygodniach zapraszamy na dodatkowe Msze św. w soboty o godz. 19.00, a w niedziele o godz. 16.30 i 19.00.
 2. 100 lat temu urodził się Karol Wojtyła – święty papież Jan Paweł II – największy z rodu Polaków. Zapraszamy na Mszę się dziękczynną za pontyfikat świętego papieża w poniedziałek o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek rocznicę poświecenia Katedry św. Mikołaja, a od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej.
 5. Ofiary na potrzeby parafii można składać do skarbon pod chórem oraz wpłacać na konto parafii. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i złożone dotychczas ofiary.

V NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020 r

 1. Informujemy, że w naszej świątyni w górnym kościele może uczestniczyć w Mszy św. czy nabożeństwie 30 osób. W związku z zaistniałą sytuacją zapraszamy na dodatkowe
  Msze św. w soboty o godz. 19.00, a w niedziele o godz. 16.30 i 19.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę wspomnienie NMP Fatimskiej, we czwartek św. Macieja, apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Boboli.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej. Ksiądz dyżuruje w konfesjonale codziennie w górnym kościele od momentu rozpoczęcia nabożeństwa majowego.
 4. Zmianie uległy godziny dyżurów w kancelarii: wtorki i czwartki 16.00-17.30 oraz soboty 10.00-11.30.

IV NIEDZIELA WIELKANOCY 03 maja 2020 r.

 1. Informujemy, że NOWY termin I Komunii św. został wyznaczony na 19.09 godz. 11.00, natomiast rocznica I Komunii św. odbędzie się dzień później – 20.09. godz. 10.00.
 2. Informujemy, że w naszej świątyni w górnym kościele może uczestniczyć w Mszy św. czy nabożeństwie 30 osób. W związku z zaistniałą sytuacją zapraszamy na dodatkowe Msze św. w soboty o godz. 19.00, a w niedziele o godz. 16.30 i 19.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Floriana, w środę świętych apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek św. Stanisława.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. W tym czasie istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej. Ksiądz dyżuruje w konfesjonale codziennie w górnym kościele od momentu rozpoczęcia nabożeństwa majowego.

III NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2020 r.

 1. Informujemy, że NOWY termin I Komunii św. został wyznaczony na 19.09 godz. 11.00, natomiast rocznica I Komunii św. odbędzie się dzień później – 20.09. godz. 10.00.
 2. Informujemy, że w naszej świątyni w górnym kościele może uczestniczyć w Mszy św. czy nabożeństwie 30 osób. W związku z zaistniałą sytuacją zapraszamy na dodatkowe Msze św. w soboty o godz. 19.00, a w niedziele o godz. 16.30 i 19.00.
 3. Istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej. Ksiądz dyżuruje w konfesjonale codziennie w górnym kościele od godz. 17.30.
 4. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 17.30. W tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski jest przeniesiona na najbliższą sobotę. W tym dniu Msza św. połączona z nabożeństwem maryjnym będzie sprawowana o godz. 9.30.
 5. Z racji I piątku i I soboty księża udadzą się do chorych, ale po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty z chorymi  lub opiekunami.
 6. Od wtorku powracamy do celebracji nabożeństw.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 19 kwietnia 2020 r.

 1. Informujemy, że termin I Komunii św. w naszej parafii ze zrozumiałych przyczyn został odwołany. Nowy wrześniowy lub październikowy termin zostanie podany w najbliższym czasie.
 2. Informujemy, że w związku z nowymi ustaleniami w naszej świątyni (górnym kościele) może uczestniczyć w Mszy św. 30 osób. Od poniedziałku zapraszamy na Adorację i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi w dolnym kościele w godz. 17.00-19.00.
 3. Pozostajemy wdzięczni za modlitwę i ofiary złożone do skarbony i przelanych na konto parafii.
  Przypominamy aktualny nr konta: Bank Pekao SA 04 1240 2265 1111 0010 5703 6974.
  Wszystkim za świąteczne życzenia, okazaną troskę serdecznie dziękujemy i obiecujemy pamięć modlitewną.
 4. Prawdopodobnie po następnej niedzieli [26.04] powrócimy do celebracji nabożeństw.

NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 kwietnia 2020 r.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!
Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja.

 

Kochani Parafianie!

Z okazji świętowania największej Tajemnicy naszej wiary, składamy Wam wszystkim jak najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Wielkanocnych,
aby w Waszych rodzinach nigdy nie zabrakło miłości, ciepła i pokoju.

Niech Chrystus, Zwycięzca śmierci, piekła i Szatana, pomoże swoją Boską mocą przezwyciężać trudy i niepokoje,
z którymi zmagacie się w Waszym codziennym życiu.

Szczęść Boże!

NIEDZIELA PALMOWA 5 kwietnia 2020 r.

 1. W rozpoczynającym się tygodniu [Wielki Tydzień] oraz w tygodniu po Świętach Wielkanocy kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. Proponujemy przełożyć spowiedź św. na czas poświąteczny i zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania odpuszczenia grzechów przez wzbudzenie aktu żalu doskonałego. Natomiast osoby, które roztropnie rozeznały o konieczność skorzystania z sakramentu spowiedzi, informujemy o dyżurach spowiedników w dolnym kościele od poniedziałku do środy w godzinach 9.00 -11.00 oraz 15.00-17.00.Porządek Liturgii Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych
  Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej – godz. 18.00 – transmisja internetowa;
  Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej – godz. 18.00 – transmisja internetowa; przez cały dzień obowiązuje post ścisły
  Wielkanoc – Wigilia Paschalna – godz. 20.00 – transmisja internetowa;
  Niedziela Wielkanocna – Msze św. o godz. 9.00, 10.00, 11.30, 12,45 oraz 18.00
  – nadal obowiązuje rozporządzenie, że w kościele podczas sprawowanej liturgii może przebywać max. 5 osób.
 3. W czasie świętego Triduum i okresie wielkanocnym zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach św. transmitowanych przez środki masowego przekazu oraz codziennego różańca o godz. 20.30.
 4. Pozostajemy wdzięczni za modlitwę, znaki jedności i ofiary złożone do skarbony i przelanych na konto parafii.
  Podajemy aktualny nr konta: Bank Pekao SA 04 1240 2265 1111 0010 5703 6974.
  Wszystkim, za okazaną troskę serdecznie dziękujemy i obiecujemy pamięć modlitewną.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020 r.

 1. W związku z nowymi rozporządzeniami w kościele podczas sprawowanej liturgii może przebywać max. 5 osób.
 2. Odwołane są wszystkie nabożeństwa i Adoracje ogłoszone w ostatnie niedziele.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach św. transmitowanych przez środki masowego przekazu oraz codziennego różańca o godz. 20.30.
 4. Serdecznie dziękujemy za modlitwę, znaki jedności i ofiary złożone do skarbony i przelanych na konto parafii. Podajemy aktualny
  nr konta: Bank Pekao SA 04 1240 2265 1111 0010 5703 6974

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020 r.

 1. Przypominamy o stosowaniu się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które obowiązują podczas stanu epidemii.
 2. W okresie Wielkiego Postu, zapraszamy na do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17.30. Odwołane są natomiast inne nabożeństwa, w tym Gorzkie Żale w niedziele.
 3. Odwołane są w dalszym ciągu spotkania wspólnot i przygotowujące do przyjęcia sakramentów (I Komunii św. i Bierzmowania).
 4. Istnieje możliwość do skorzystania z posługi w konfesjonale i przyjęcia Komunii św. poza Mszą św. w każdą niedzielę od godz. 16.30 do Mszy św. wieczornej. Zapraszamy także na Adoracje od wtorku do czwartku włącznie od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej.
 5. Odmawiajmy codziennie różaniec!!! Zachęcamy aby codziennie o godz. 20.30 spotykać się na modlitwie w kręgu rodzinny, prosząc w intencjach osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zapewniamy również o naszej modlitwie sprawowanej każdego dnia w kaplicy domu zakonnego.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 marca 2020 r.

 1. Przypominamy o stosowaniu się do wszelkich postanowień i zaleceń organów państwowych, które mają na celu ograniczenie rozszerzania się infekcji.
 2. W okresie Wielkiego Postu, zapraszamy na do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej dla dorosłych o godz. 17.30. Odwołane są natomiast inne nabożeństwa, w tym Gorzkie Żale w niedziele.
 3. Odwołane jest również zaplanowane na dziś spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w sprawie alb.
 4. Stosując się do polecenia ks. biskupa, informujemy, że istnieje możliwość do skorzystania z posługi w konfesjonale i przyjęcia Komunii św. poza Mszą św. w każdą niedzielę od godz. 16.30 do Mszy św. wieczornej.
 5. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 celebrowanej w domach, w kaplicach zakonnych, szpitalach w intencjach osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

II NIEDZIELA POSTU 8 marca 2020 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy w Środę Popielcową zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i „zapracowanych” o 19.00.
  – Gorzkie Żale – zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 2. W następną niedzielę [15.03] po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w sprawie alb.
 3. Informujemy, że każdy rozliczający się z podatku może przekazać 1% podatku na rzecz dowolnie wybranej przez siebie organizacji.
  Prosimy o przekazanie 1% na rzecz Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, które wspiera misje mariańskie oraz działalność edukacyjną i charytatywna w parafiach mariańskich. Stosowne blankiety rozliczeniowe leżą pod chórem i w zakrystii.
  Przypominamy, że właśnie z funduszu SPM w ubiegłym roku sfinansowany został remont części czerwonego domku za sumę 65000 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka na ogrzewanie kościoła.

I NIEDZIELA POSTU 1 marca 2020 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Pomocników Mariańskich w salce domu zakonnego.
 2. W okresie Wielkiego Postu, który rozpoczęliśmy w Środę Popielcową zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży i „zapracowanych” o 19.00.
  – Gorzkie Żale – zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. We wtorek w godz. 10-12 kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek oraz I sobota miesiąca. Księża i szafarze udadzą się w określone dni do chorych.
 5. W najbliższy piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 19.00 zapraszamy na modlitewne uwielbienie.
 6. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w sobotę o godz. 9.30.
 7. We wtorek 3.03, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie Apostolatu Margaretka.
 8. Informujemy, że każdy rozliczający się z podatku może przekazać 1% podatku na rzecz dowolnie wybranej przez siebie organizacji.
  Prosimy o przekazanie 1% na rzecz Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, które wspiera misje mariańskie oraz działalność edukacyjną i charytatywna w parafiach mariańskich. Stosowne blankiety rozliczeniowe leżą pod chórem i w zakrystii.
  Przypominamy, że właśnie z funduszu SPM w ubiegłym roku sfinansowany został remont części czerwonego domku za sumę 65000 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 Lutego 2020 r.

 1. Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00 oraz dodatkowo 9.00 i 19.30. W Popielec obowiązuje w całym Kościele post ścisły, który polega na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i ograniczeniu się do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek – dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o 19.00.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa a po niej sprawowana Msza św. będzie odprawiona w intencji ofiar wykorzystania seksualnego przez dorosłych.

V NIEDZIELA ZWYKŁA 9 Lutego 2020 r.

 1. We wtorek [11 lutego] obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
 2. W piątek zapraszamy o godz. 17.00 na spotkanie Kół Żywego Różańca.
 3. W piątek [14 lutego] przypada święto św. Cyryla i Metodego – biskupów i patronów Europy, a także wspomnienie św. Walentego – patrona osób chorych na nerwicę, epilepsję, a także opiekuna zakochanych. Wszystkim narzeczonym życzymy, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 4. Zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie w Waszych domach i spotkania a także za złożone ofiary.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2 Lutego 2020 r.

 1. W rozpoczynającym się tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Błażeja, w środę – św. Agaty, w czwartek św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 2. Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Adorację, a w pierwszy piątek miesiąca ks. Jan i ks. Mirosław udadzą się do chorych.
 3. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
  Poniedziałek – 3 lutego ul. Władysława IV 28-36;
  Wtorek – 4 lutego ul. ul. Królewiecka 132 – 142b (zgodnie z deklaracją parafian) i kolęda dodatkowa.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 26 Stycznia 2020 r.

 1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach i rodzinach przed obiadem przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować Pismo Święte.
 2. Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca [1 lutego] zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo Ku Czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.30.
 3. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
  Poniedziałek 27 stycznia – ul. Kościuszki 58, ul. Górnośląska ul. Władysława IV 6;
  Wtorek 28 stycznia – ul. Chopina 1-32, ul. Władysława IV 8;
  Środa 29 stycznia – ul. Chopina 33-43, ul. Władysława IV 10, Szymanowskiego nr 1-10;
  Czwartek 30 stycznia – ul. Norwida, ul. Królewiecka 96- 116, ul. Skłodowskiej (cała), ul. Władysława IV 12;
  Piątek 31 stycznia – ul. Królewiecka 118 – 122a; Władysława IV 14;
  Sobota 1 lutego – ul. Władysława IV 16-26;

NIEDZIELA - 19 Stycznia 2020 r.

 1. Zapraszamy dziś o godz. 17.00 na koncert kolęd w wykonaniu chóru parafii MB Królowej Polski. Koncert potrwa do rozpoczęcia Mszy św. wieczornej.
 2. Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca [1 lutego] zapraszamy na Mszę i nabożeństwo Ku Czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.30.
 3. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
  – Poniedziałek 20 stycznia – ul. Kościuszki 28 – 56 (strona parzysta), ul. Władysława IV 7, 88-41
  – Wtorek 21 stycznia – ul. Wspólna, ul. Władysława IV 7, 40-1
  – Środa 22 stycznia – ul. Sienkiewicza 1,2,4-8 ul. Kościuszki 31, 87-47
  – Czwartek 23 stycznia – ul. Sienkiewicza 9-12, ul. Agrykola, ul. Moniuszki – strona nieparzysta i ul. Moniuszki 2-30 ul. Kościuszki 31, 46-1
  – Piątek 24 stycznia – ul. Moniuszki 32-50, ul. Władysława IV 2, 4
  – Sobota 25 stycznia – (od godz. 11,00) ul. Górnośląska 1-5
  – Sobota 25 stycznia – (od godz. 15.00) ul. Górnośląska 5a-7 oraz ul. Moniuszki 52-58
  Kolędę rozpoczynamy w dni pracujące od godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00.

NIEDZIELA - 5 Stycznia 2020 r.

 1. W niedzielę 5 stycznia zapraszamy członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich na Mszę św. o godz. 11.30, a po niej na spotkanie opłatkowe w sali domu zakonnego.
 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) porządek Mszy św. w naszym kościele o godz. 08,00 09.00, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00. W tym dniu zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszych scholii o godz. 19.00 (po Mszy św. wieczornej).
 3. Tradycyjnie w 6 stycznia o godz. 13.00 rusza Orszak Trzech Króli szczegóły wydarzenia na plakacie w gablocie.
 4. Również 6 stycznia o godz. na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca w domu zakonnym.
 5. Przypominamy, że od wtorku 7 stycznia Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00 będą sprawowane w dolnym kościele.Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:
  – wtorek 7 stycznia – ul. Traugutta 76 – 78 (do końca)
  – środa 8 stycznia – ul. Oliwska (cała), ul. Bażyńskiego 1 – 9
  – czwartek 9 stycznia – ul. Bażyńskiego 11 – 19, Kopernika nr 2a i 4
  – piątek 10 stycznia – ul. Bażyńskiego 21 – 29, Kopernika nr 6,8,10
  – sobota 11 stycznia – ul. Bażyńskiego 31 – 39, Kopernika nr 16Kolędę rozpoczynamy w dni pracujące od godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00.

NIEDZIELA Św. Rodziny 29 Grudnia 2019 r.

 1. We wtorek zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne, a o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za 2019 rok.
 2. We środę pierwszy dzień nowego roku, zarazem uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – ŚWIATOWY DZIEŃ MODLITW O POKÓJ. Msze św. w naszym kościele o godz. 09.00, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00.
 3. W niedzielę 5 stycznia zapraszamy członków Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich na Mszę św. o godz. 11.30, a po niej na spotkanie opłatkowe w sali domu zakonnego.
 4. W poniedziałek 6 stycznia na godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe Kół Żywego Różańca w domu zakonnym.
 5. Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień przedstawia się następująco:Czwartek 2 stycznia – ul. Traugutta 28 – 37B
  Piątek 3 stycznia 41, 41a, 59,67,67a,67b,68
  Sobota 4 stycznia (od godz. 11.00-13.00) ul. Traugutta 65,66,69,74
  Sobota 4 stycznia (od godz. 15.00) ul. Traugutta 70,71,72,73,75,75a
  Kolędę rozpoczynamy w dni pracujące od godz. 16.00 a w soboty od godz. 15.00.

IV NIEDZIELA ADWENTU 22 Grudnia 2019 r.

 1. Przeżywamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w środy i piątki, a po nich poczęstunek. Prosimy o przynoszenie lampionów i świec.
 2. Do kosza, który znajduje się pod obrazem „Jezu ufam Tobie” można składać artykuły żywnościowe dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 3. W zakrystii do nabycia są świece Caritas, opłatki i jubileuszowe kalendarze mariańskie.
 4. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary na ogrzewanie kościoła.

III NIEDZIELA ADWENTU - Gaudete 15 Grudnia 2019 r.

 1. Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek 23.12 w godz. 17.30-20.00 (w dolnym kościele), a także w Wigilię podczas porannej Mszy św. i w godz. 10.00-12.00 również w dolnym
  kościele.
 2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia, dlatego odwołana jest Msza św. o godz. 18.00. Przypominamy i serdecznie prosimy, aby zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej, połączonej z czytaniem Ewangelii, modlitwą, łamaniem się opłatkiem. Pasterka w naszym kościele tradycyjnie o godz. 24.00. Zapraszamy na koncert kolęd na 30 min przed Pasterką oraz tradycyjnie również po jej zakończeniu.
 3. W Święto Bożego Narodzenia (25.12) odwołana jest Msza św. o godz. 8.00.
 4. Do kosza, który znajduje się pod obrazem „Jezu ufam Tobie” można składać artykuły żywnościowe i pierwszej potrzeby dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 5. W zakrystii do nabycia są małe świece Caritas, opłatki i jubileuszowe kalendarze.

I NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2019 r.

 1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które poprowadzi o. Tyberiusz Nitkiewicz franciszkanin, aktualnie posługujący w Olsztynie a pochodzący z naszej parafii. Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy św. a w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Módlmy się owocne przeżycie tego czasu.
 2. Rozpoczynamy także nowy rok kościelny i okres Adwentu, czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00. Roraty dla dzieci w środy i piątki a po nich poczęstunek. Prosimy o przynoszenie lampionów i świec.
 3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Ks. Jan i Ks. Mirosław w piątek udadzą się z posługą sakramentalną do chorych.
 4. Zmianie ulega tygodniowy ramowy plan nabożeństw:
  – we wtorki o godz. 17.30 nieszpory za zmarłych;
  – we środy o godz. 17.00 nowenna do NMP a 17.30 nabożeństwo ku czci św. Stanisława Papczyńskiego;
  – we czwartki o godz. 17.00 adoracja i Litania do Wszystkich Świętych.Nowy plan nabożeństw wydrukowany jest na ulotkach rozłożonych przy wyjściu z kościoła.
 5. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w środę – św. Barbarę, w piątek – św. Mikołaja, w sobotę – św. Ambrożego – patrona pszczelarzy.
 6. Do nabycia są jubileuszowe kalendarze mariańskie na przyszły 2020 rok w cenie 5 zł.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 17 listopada 2019 r.

 1. Jutro o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Mszy św. przewodniczy ks. Mariusz Klimkowski z Dzierzgonia.
 2. Grupa Wsparcia dla Osób zmagających się ze stratą bliskiej osoby (w żałobie), to cykl 12 spotkań, które rozpoczynają się w jutro 18.11 o godz. 16.30 przy ul. Agrykola 7 (dom zakonny). Bliższe informacje na plakacie w gablocie. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny, we wtorek – bł. Salomei, środę – św. Rafała Kalinowskiego, w piątek – św. Cecylii.
 4. W sobotę, 23 listopada o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Miejsce spotkania – sala w domu zakonnym, ul. Agrykola 7.
 5. Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

XXXII Niedziela Zwykła 10 listopada 2019 r.

 1. Jutro obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę! Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00.
 2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Marcina z Tours, we wtorek – św. Jozafata w środę – pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia.
 3. W środę, 13 listopada zapraszamy seniorów i wszystkich chętnych do kawiarenki, rozpoczęcie spotkania o godz. 14.00.
 4. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie w poniedziałek 18.11 o godz. 18.00.
 5. Grupa Wsparcia dla Osób zmagających się ze stratą bliskiej osoby (w żałobie), to cykl 12 spotkań, które rozpoczynają się w poniedziałek 18.11 o godz. 16.30 przy ul. Agrykola 7.  Bliższe informacje na plakacie w gablocie. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

XXX Niedziela Zwykła 27 października 2019 r.

 1. W środę, 30 października zapraszamy seniorów do kawiarenki, rozpoczęcie spotkania o godz. 14.00.
 2. W czwartek, 31 października o g. 17.30 – zakończenie nabożeństw różańcowych. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą świętowanie naszej parafialnej uroczystości odpustowej, po której wspólnie odmówimy Litanię do Wszystkich Świętych.
 3. W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni w tym dniu – odpust parafialny na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Uroczystą Mszę św. odpustową godz. 11.30 celebrować będzie ks. biskup Wojciech Skibicki. Po Mszy św. udamy się z procesją na cmentarz Agrykola. Pozostałe Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 8.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 12.45. O g. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji parafian – żywych i zmarłych.
 4. W sobotę 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu dodatkowa Msza św. za wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 9.00. Po Mszy św. udamy się z procesją żałobną na cmentarz. Pozostałe Msze św. o g. 7.00 i 18.00.
 5. W naszej świątyni w oktawie Dnia Zadusznego (2-9.11) o g. 17.45 będą czytane wypominki, a po nich Msza św. z nieszporami za zmarłych. Natomiast od 10.11 w każdy czwartek o godz. 17.30 celebrowane będą nieszpory za zmarłych z wypominkami, a po nich Msza św. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem, przy wyjściu z kościoła.
 6. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę ks. Mateusz uda się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii a ks. Jan i ks. Mirosław w piątek 8.11.19 r.

XXIX Niedziela Zwykła 20 października 2019 r.

 1. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci w każdy piątek o g. 16.30.
 2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. Zbliża się listopad – miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy w modlitwach o naszych drogich zmarłych. Modlitwa za żywych i zmarłych jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. O praktyce modlitwy za zmarłych mówi Pismo Święte i potwierdza tradycja Kościoła. W naszej świątyni przez cały listopad celebrowane będą nabożeństwa w intencji zmarłych. W oktawie Dnia Zadusznego (2-9.11) o godz. 17.45 będą czytane wypominki, a o godz. 18.00 odprawiane będą Msze św. z nieszporami za zmarłych. Natomiast co czwartek o godz. 17.30 celebrowane będą nieszpory za zmarłych z wypominkami, a po nich sprawowana Msza św. w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem, a także w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 4. W najbliższą sobotę odbędzie się w Elblągu VII. sesja plenarna naszego synodu diecezjalnego. Uczestników synodu otoczmy naszą serdeczną modlitwą.
 5. Za tydzień zbiórka do puszki na ogrzewanie kościoła.
 6. Dzisiaj jest ostatni dzień głosowania na budżet obywatelski, wiadomość na tablicy informacyjnej przed kościołem.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13 października 2019 r.

 1. Dziś obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera utalentowanych młodych ludzi.
 2. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w każdy piątek o godz. 16.30.
 3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu przeżywać będziemy: we wtorek 15 października
  – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła, w środę 16 października
  – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, w czwartek 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piątek 18 października – Święto św. Łukasza, ewangelisty, w sobotę 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki.
 4. Zapraszamy na Uroczysty Koncert z okazji XIX Dni Papieskich, w czwartek 17 października o godz. 17.00, w hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR przy Alei Grunwaldzkiej 135. Darmowe wejściówki na koncert są do odebrania w zakrystii.
 5. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na odpustowy „Bal Wszystkich Świętych” dla dorosłych i rodziców z dziećmi, dn. 31.10.19 r. Szczegóły na plakacie w gablocie i kawiarence oraz ulotkach znajdujących się pod chórem. Dziś po każdej Mszy św. w kawiarence p. Iwona przyjmuje zapisy i wpłaty.
 6. Zachęcamy do głosowania na zadanie w Budżecie Obywatelskim – zadanie nr 2 w Okręgu Trzecim, wykonanie nowego chodnika przy cmentarzu od strony ul. Kościuszki. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 7. Za tydzień gościmy Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi, które podzielą się swoim doświadczeniem posługi w Kongo. Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne tego dzieła.

XXVI Niedziela Zwykła 6 października 2019 r.

 1. Za tydzień obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. prowadzona będzie zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera utalentowanych młodych ludzi.
 2. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 16.30.
 3. W liturgii Kościoła w najbliższy poniedziałek 7 października wspomnienie NMP Różańcowej
 4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy św. wieczornej, poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 17.30.
 5. Zachęcamy do głosowania na zadanie w Budżecie obywatelskim – zadanie nr 2 w Okręgu Trzecim, wykonanie nowego chodnika przy cmentarzu od strony ul. Kościuszki. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 6. Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy na odpustowy „Bal Wszystkich Świętych” dla dorosłych i rodziców z dziećmi, dn. 31.10.19 r. Szczegóły na plakacie w gablocie i kawiarence oraz ulotkach znajdujących się pod chórem.
 7. W piątek 11.10.19 r o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie Koła Żywego Różańca.

XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2019 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – św. Hieronima, we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę – Świętych Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – św. s. Faustynę.
 2. Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci w piątek o g. 16.30.
 3. W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 4. W pierwszy piątek, księża: Ks. Mirosław i Ks. Jan oraz szafarze udadzą się do chorych, natomiast ks. Mateusz odwiedzi chorych w sobotę.
 5. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku Czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9.30.
 6. Za tydzień w niedzielę 6.X po Mszy św. 0 godz. 11.30, odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich, na które serdecznie zapraszamy.
 7. Dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na ogrzewanie kościoła, natomiast w dalszym ciągu w zakrystii trwa zbiórka karmy dla psów i kotów ogłoszona w ubiegłym tygodniu.
 8. W miesiącu wrześniu do Pana odeszli: Jadwiga Hrymajło, Zygmunt Milewski, Mieczysława Jankowiecka, Zenon Dobrołowicz, Piotr Staszko, Kazimierz Zwiefka, Zenobia Reimus, Jerzy Łojewskiego, Barbara Natkaniec, Ryszard Wiecha, Czesław Dębski – Wieczny odpoczynek…

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15 września 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – jutro 16 września, wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  – w środę 18 września Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona dzieci i młodzieży.
  – w piątek 20 września wspomnienie świętych męczenników koreańskich, Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  – w sobotę 21 września Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny świętuje ks. Mateusz, pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie.
 2. W przyszłą niedzielę 22 września zapraszamy młodzież z rocznika 2005 na Mszę św. o godz. 12.45, a po niej na spotkanie, w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W niedzielę 29 września po Mszy św. o godz. 10.00, w dolnym kościele, spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św.
 4. W każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej(o godz. 19.00) zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej.
 5. W dn. 4-5 października organizowana jest pielgrzymka do Stoczka Warmińskiego i św. Lipki. Blższe informacje w gablocie z ogłoszeniami.
 6. W dn. 11-12 października organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy i Krakowa-Łagiewnik na spotkanie Apostolatu Margaretka. Bliższe informacje na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8 września 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – w piątek 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, a także kolejny Dzień Fatimski, zapraszamy – o godz. 17.30 na modlitwę różańcową; o 18.00 Mszę św. a po niej procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
  – w sobotę 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
 2. W środę 11 września o godz. 11.00 spotkanie tematyczne z panią psycholog Anną Zalewską w naszej kawiarence.
 3. W sobotę 14 września, na lotnisku Kruszyn we Włocławku, organizowane jest spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”. Krzyż, który jest znakiem miłości i ratunku, coraz częściej staje się przedmiotem ataków i profanacji. „Krzyż nie zabija. Krzyż ratuje ludzi” – przypominają organizatorzy wydarzenia. „Zapraszamy wszystkich Polaków, aby niezależnie od tego, gdzie mieszkają, 14 września stanęli pod Krzyżem i podjęli ważną decyzję w sprawie swojego życia”. Wierni, którzy nie mogą być na miejscu osobiście, mogą łączyć się duchowo i za pośrednictwem mediów. Zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie: o godz. 11.00 – różaniec w katedrze elbląskiej, w naszym kościele o godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową.
 4. Od poniedziałku 9 września zapraszamy na spotkania Grupy Biblijnej w każdy poniedziałek po Mszy św. wieczornej (o godz. 19.00).
 5. W dn. 4-5 października organizowana jest pielgrzymka do Stoczka Warmińskiego i św. Lipki. Blższe informacje w gablocie z ogłoszeniami.
 6. Mile widziani i potrzebni są chętni do pomocy w obsłudze naszej parafialnej kawiarenki.
 7. W miesiącach lipcu i sierpniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty: ś † p. Zbyszko Kępińskiego, Elżbietę Sidor, Krystynę Tkaczuk, Mirosława Kaczmarskiego, Stanisława Trzcińskiego,  Romana Domachowskiego, Krystynę Branicką-Światły, Władysławę Ziembowską, Anastazję Arendt, Zofię Bardecką, Urszulę Guzowską, Janusza Charytoniuk, Barbarę Ropiak, Mieczysława Janickiego, Teresę Karczewską, Lucynę Tomczuk, Marię Bubik, Halinę Imianowską, Józefę Burzyńską, Ferdynanda Jaworskiego.
  Wieczny odpoczynek….

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25 sierpnia 2019 r.

 1. Jutro Uroczystość NMP Częstochowskiej, we wtorek wspominamy w liturgii św. Monikę, w środę św. Augustyna, w czwartek Męczeństwo św. Jana.
 2. W przyszłą niedzielę 1.09 na każdej Mszy św. swoim doświadczeniem misyjnym podzieli się ks. Krzysztof Pazio, marianin pracujący kiedyś w naszej parafii a aktualnie posługujący w Kamerunie. Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne dzieła prowadzonego przez Księży Marianów.
 3. Również od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane według porządku zwykłego czyli: 9.00 – kościół dolny; 8.00; 10.00; 11.30; 12.45 oraz 18.00 – kościół górny, natomiast nabożeństwa w wybrane dni o 17.30, a we wtorki Adoracja od 17.00.
 4. We wrześniu w dniach 13-15.09 organizowane są pielgrzymki do Obór i Lichenia. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 5. Młodzież i studentów zapraszamy do udziału w rekolekcjach w Bieszczadach – istotne informacje na ulotkach wyłożonych pod chórem.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 18 sierpnia 2019 r.

 1. We wtorek wspominamy w liturgii św. Bernarda z Clairvaux, w środę św. Piusa X – papieża, w czwartek Najświętszą Maryję Pannę Królową, a w sobotę św. Bartłomieja.
 2. 1.09 na każdej Mszy św. swoim doświadczeniem misyjnym podzieli się ks. Krzysztof Pazio, marianin pracujący kiedyś w naszej parafii a aktualnie posługujący w Kamerunie.  Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne prowadzonego przez siostry dzieła.
 3. We wrześniu w dniach 13-15.09 organizowane są pielgrzymki do Obór i Lichenia. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 4. Młodzież i studentów zapraszamy do udziału w rekolekcjach w Bieszczadach – istotne informacje na ulotkach wyłożonych pod chórem.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11 sierpnia 2019 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – we wtorek 13 sierpnia nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy św.
  – w środę 14 sierpnia wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe
  – w sobotę 17 sierpnia św. Jacka
 2. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. jak w niedzielę w okresie wakacji: 8.00, 10.00, 11.30, 18.00.
 3. Zapraszamy na piknik w Folwarku Żuławskim, który odbędzie się w czwartek 15.08. Osoby chcące wziąć udział w tym plenerowym spotkaniu, prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w gablocie.
 4. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach podążających do tronu Maryi na Jasnej Górze i o osobach wypoczywających na urlopach oraz wakacjach.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4 sierpnia 2019 r.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – we wtorek 6 sierpnia święto Przemienia Pańskiego
  – w czwartek 8 sierpnia wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  – w piątek 9 sierpnia św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  – w sobotę 10 sierpnia św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
 2. W sierpniu organizowane są pielgrzymki do Gietrzwałdu i Medjugorie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 3. W dniach 5-7.08 będziemy gościć pielgrzymów z Kazachstanu, którzy przybędą wraz z ks. Grzegorzem Burdyńskim MIC. Osoby, które chcą przyjąć na nocleg pielgrzymów, zapraszamy do zakrystii gdzie przyjmujemy zgłoszenia.
 4. Zapraszamy na piknik w Folwarku Żuławskim, który odbędzie się w czwartek 15.08. Osoby chcące wziąć udział w tym plenerowym spotkaniu, prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi w gablocie.
 5. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach podążających do tronu Maryi na Jasnej Górze i o osobach wypoczywających na urlopach oraz wakacjach.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 21 lipca 2019 r.

 1. Przypominamy, że w okresie wakacji i urlopów duszpasterze dyżurują w kancelarii parafialnej: we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.45 oraz soboty w godz. 10.00-12.00.
 2. Dzisiaj na każdej Mszy św. swoim doświadczeniem misyjnym podzieli się s. Dominika Kulik, ze Zgromadzenia Sióstr Józefitek, aktualnie posługująca w Rio de Janeiro. Prosimy o  wsparcie modlitewne i materialne prowadzonego przez siostry dzieła.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Brygidę, w czwartek świętych Jakuba i Krzysztofa, a w piątek św. Joachima i Annę rodziców NMP. Po Mszy św. wieczorowej istnieje możliwość poświęcenia aut i innych pojazdów.
 4. W sierpniu organizowane są pielgrzymki do Gietrzwałdu i Medjugorie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 5. W dniach 5-7.08 będziemy gościć pielgrzymów z Kazachstanu, którzy przybędą wraz z ks. Grzegorzem Burdyńskim MIC. Osoby, które chcą przyjąć na nocleg pielgrzymów, zapraszamy do zakrystii gdzie przyjmujemy zgłoszenia.
 6. Zapraszamy na piknik w Folwarku Żuławskim, który odbędzie się w czwartek 15.08. Osoby chcące wziąć udział w tym plenerowym spotkaniu, prosimy o zapoznanie się z  informacjami zamieszczonymi w gablocie.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA 14 lipca 2019 r.

 1. Przypominamy, że w okresie wakacji i urlopów duszpasterze dyżurują w kancelarii parafialnej: we wtorki i czwartki w godz. 16.00-17.45 oraz soboty w godz. 10.00-12.00.
 2. W przyszłą niedzielę swoim doświadczeniem misyjnym podzieli się s. Dominika Kulik, józefitka aktualnie posługująca w Rio de Janeiro. Prosimy o wsparcie modlitewne i materialne prowadzonego dzieła.
 3. We wtorek obchodzimy wspomnienie MB z Góry Karmel, parafia św. Rafała Kalinowskiego zaprasza na odpust – szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. W sierpniu organizowane są pielgrzymki do Gietrzwałdu i Medjugorie. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorami – szczegóły w ogłoszeniach w gablocie.
 5. W dniach 5-7.08 będziemy gościć pielgrzymów z Kazachstanu, którzy przybędą wraz z ks. Grzegorzem Burdyńskim MIC. Osoby które chcą przyjąć na nocleg pielgrzymów, zapraszamy do zakrystii gdzie przyjmujemy zgłoszenia.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA 7 lipca 2019 r.

 1. W okresie wakacji i urlopów uległy zmianie godziny sprawowania Mszy św. w niedziele. Zapraszamy na godz. 8.00 do dolnego kościoła oraz na godz. 10.00, 11.30 i 18.00 do
  kościoła górnego. W dni powszednie celebrujemy różaniec na pół godz. przed Mszą św. wieczorną. Natomiast do kancelarii parafialnej zapraszamy we wtorki i czwartki w godz. 16.00-18.00 oraz soboty w godz. 10.00-12.00.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w czwartek św. Benedykta, a w piątek św. Brunona z Kwerfurtu. Natomiast na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w sobotę po Mszy św wieczornej.
 3. W dniu 13.07 zapraszamy na pielgrzymkę do MB Bolesnej w Oborach. Przybliżony koszt wyjazdu 60 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Łucją tel. 509684661, szczegóły na plakacie w gablocie.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 czerwca 2019 r.

 1. Ze względu na okres wakacji i urlopów ulegną zmianie godziny sprawowania Mszy św. w niedziele. Zapraszamy na godz. 8.00 do dolnego kościoła oraz na godz. 10.00, 11.30 i 18.00 do kościoła górnego. W dni powszednie celebrujemy różaniec na pół godz. przed Mszą św. wieczorną. Natomiast do kancelarii parafialnej zapraszamy we wtorki i czwartki w godz. 16.00-18.00 oraz soboty w godz. 10.00-12.00.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w środę św. Tomasza Apostoła i będziemy celebrować I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Na nabożeństwo pierwszo sobotnie zapraszamy o godz. 9.30.
 3. W dniu 13.07 zapraszamy na pielgrzymkę do MB Bolesnej w Oborach. Przybliżony koszt wyjazdu 60 zł. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z p. Łucją tel. 509684661, szczegóły na plakacie w gablocie.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 czerwca 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – Jutro 24.06 Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu swoje imieniny świętują ks. Bp. Senior Jan Styrna, a w naszej parafii ks. Jan – pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta – ks. Jana o godz. 18.00.
  – we wtorek 25.06 wspomnienie bł. Doroty z Mątów, patronki diecezji elbląskiej
  – w piątek 28.06 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu zadośćuczynienia Sercu Pana Jezusa.
  – w sobotę 29.06 Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu swoje imieniny świętuje ks. Piotr – kapelan Hospicjum i DPS. Zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta o godz. 18.00
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała, zapraszamy codziennie na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, a po Mszy św. na procesję eucharytyczną – w czwartek zakończenie oktawy.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.
 4. „W tradycji chrześcijańskiej sprofanowanym miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny”. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny.Księża biskupi – obecni na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski – wzywają do publicznego przebłagania Boga za popełnione świętokradztwa: „Prosimy, aby po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” Pieśń błagalna „Święty Boże, Święty Mocny” należy do uroczystych pieśni zwanych suplikacjami, czyli prośbami. Jest śpiewana w wyjątkowych sytuacjach. W dzisiejszą niedzielę śpiew suplikacji jest formą wynagrodzenia Bogu za świętokradztwa popełnione ostatnio w Polsce, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY 16 CZERWCA 2019 r.

 1. Dziś zapraszamy na piknik przy naszym Domu Zakonnym – Agrykola 7. Rozpoczniemy o godz. 11.00 a zakończenie przewidujemy o godz. 15.00. Przygotowaliśmy szereg atrakcji i zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu w mariańskich ogrodach.
 2. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – jutro wspomnienie św. Brata Alberta, a w piątek wspomnienie św. Alojzego
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorową.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.30, 10.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 sprawowanej w int. Parafian, wyruszy procesja ulicami: Górnoślaska, Traugutta, Moniuszki i Kopernika gdzie pod nr 25 uroczyście zakończymy procesję. Próba dla dzieci sypiących kwiatki odbędzie się w poniedziałek i środę o godz. 17.15 (zbiórka przedkościołem).

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 9 CZERWCA 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – jutro 10.06 Świeto NMP Matki Kościoła
  – we wtorek 11.06 wspomnienie św. Barnaby Apostoła
  – w środę 12.06 wspomnienie bł. męczenników Władysława Demskiego, prezbitera i towarzyszy
  – w czwartek 13.06 Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  – w piątek 14.06 wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorową.
 3. W piątek 14.06 spotkanie członków Żywego Różańca o godz. 17.00.
 4. Zachęcamy wszystkich do udziału w XI Forum Rodziny organizowaanym w dniach 10-12.06. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. Apostolat Margaretka zaprasza na jubileuszowe diecezjalne spotkanie 15.06 w katedrze św. Mikołaja. Szczegóły i plan spotkania na plakacie w gablocie z ogłoszeniami
 6. Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy na piknik przy naszym Domu Zakonnym – Agrykola 7, w przyszłą niedzielę 16.06. Rozpoczniemy o godz. 11.00 a zakończenie przewidujemy o godz. 15.00. Przygotowaliśmy szereg atrakcji i zapraszamy serdecznie udziału w spotkaniu w mariańskich ogrodach.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 CZERWCA 2019 r.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiaca. Tradycyjnie księża i szafarze odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 2. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 przed Mszą św. wieczorową.
 3. We wtorek 4.06. o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Apostolatu Margaretka, osób które modla się w intencji kapłanów.
 4. W środę 5.06. o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla seniorów w naszej kawiarni „Cafe Niebo”.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniach 13-15 września 2019 r. Koszt pielgrzymki to 260 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub u P. Zofii, nr kontaktowy 692 412 405. Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 100 zł.
 6. Zachęcamy wszystkich do udziału w XI Forum Rodziny organizowaanym w dniach 10-12.06. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 7. Apostolat Margaretka zaprasza na jubileuszowe diecezjalne spotkanie 15.06 w katedrze św. Mikołaja. Szczegóły i plan spotkania wywieszony na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 maja 2019 r.

 1. Wczoraj dzieci z naszej parafii przystąpiły do I Komunii św., natomiast we wtorek o godz. 18.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bp. Wojciecha Skibickiego.
 2. W najbliższy piątek w liturgii Kościoła przeżywać będziemy Święto Nawiedzenia NMP i rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
 3. Z racji I soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi tradycyjnie o godz. 9.30.
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w dniach 13-15 września 2019 r.
  Koszt pielgrzymki to 260 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii lub u P. Zosi, nr kontaktowy 692 412 405.
  Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki 100 zł.
 5. Zachęcamy wszystkich do udziału w Charytatywnym przejeździe rowerowym z Bażantarni do Katedry. Dochód z przejazdu zostanie przeznaczony dla naszej niepełnosprawnej parafianki Aleksandry Tupaj. Wyjazd z Bażantarni spod wiaty Margitka dzisiaj o godzinie 15.00. Cegiełki dla Oli można nabyć w wiacie Margitka po 10 zł.
 6. W ostatnim miesiącu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana, śp. Czesława Suszyńska, Tadeusz Olszewski, Zbigniew Jurczyński, Radosław Mazurczak, Irena Halt, Irena Ptaszyńską, Zyta Serowińska, Joanna Lewalska, Janina Kleiwachter, Ryszard Kobierowski, Barbara Dobrzyńska, Jerzy Gutowski, Irena Jaroszewicz, Barbara i Piotr Bensch, Ryszard Pinkosz, Piotr Prelewicz. Wieczny odpoczynek …

V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019 r.

 1. Trwa miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe celebrujemy codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy do udziału.
 2. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w: środę – św. Ritę z Cascii, a w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych.
 3. Spotkanie seniorów z cyklu „Kawa w niebie” w kawiarence „Niebo” w środę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy. Natomiast Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca będzie celebrowana w niedziele o godz. 9.00.
 4. Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej:
  Spowiedź – czwartek od godz. 16.00 a dla dzieci rocznicowych od godz. 17.00.
  Natomiast Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w sobotę o godz. 11.00.
 5. W najbliższą niedzielę realia pracy misyjnej w nowo powstającej misji Marianów w Wietnamie przybliży ks. dr Bogusław Gil MIC, posługujący w Azji od 4 lat. Prosimy o wsparcie tej misji modlitwą i ofiarą.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 maja 2019 r.

 1. Dziś zbieramy do puszek na rzecz Hospicjum Elbląskiego, w ramach akcji „Pola Nadziei”.
 2. Jutro serdecznie zapraszamy po Mszy św. wieczorowej na nabożeństwo fatimskie z procesją.
 3. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – Wtorek – święto św. Macieja, apostoła
  – Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli
 4. Również w czwartek o godz. 17.00 rozpoczniemy egzaminy dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. Na spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w piątek o godz. 18.45.

III Niedziela Wielkanocna 5 maja 2019 r.

 1. W tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w:
  – poniedziałek – św. Filipa i Jakuba, apostołów
  – środę – św. Stanisława, biskupa i męczennika
 2. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie apostolatu Margaretka.
 3. Spotkanie seniorów z cyklu „Kawa w niebie” w kawiarence Niebo w środę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy.
 4. Na spotkanie organizacyjne powstającej wspólnoty dzieci szklonych zaprasza ks. Jan z opiekunami w czwartek o godz. 16.30 w sali domu zakonnego.
 5. Informujemy, że Ks. Jan odwiedzi chorych w piątek, a ks. Mateusz w najbliższą sobotę.
 6. Próba dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w sobotę o godz. 11.30.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 28 kwietnia, zapraszamy do celebrowania Godziny Miłosierdzia. Początek o godz. 14.30. W programie: adoracja Najświętszego Sakramentu, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i na zakończenie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 2. Jutro [w poniedziałek] przypada liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha – patrona naszej diecezji. Tego dnia naszą życzliwością i modlitwą otaczamy ks. bp. Wojciecha Skibickiego, a także ks. bp. Józefa Wysockiego, który obchodzi 30. rocznicę święceń biskupich.
 3. Od środy 1.05 zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie w maju o godz. 17.30.
 4. W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Święto Narodowe Konstytucji 3 Maja. – porządek Mszy św. jak w niedzielę.
 5. Ks. Mirosław odwiedzi chorych w czwartek 2.05, natomiast ks. Jan i ks. Mateusz nawiedzą chorych w następnym tygodniu.
 6. W sobotę zapraszamy tradycyjnie o godz. 9.30 na Mszę św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Maryi.
 7. Ofiary składane do puszek przy drzwiach kościoła przeznaczone są na Caritas diecezji elbląskiej. Dziękujemy!
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek oraz sobotę.

Niedziela Palmowa 14 kwietnia 2019 r.

 1. Do Sakramentu Pokuty i Pojednania w tym tygodniu będzie można przystąpić od poniedziałku do środy na Mszach Św. o 7 rano oraz już na pół godziny przed Mszą Św. wieczorną. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek spowiedź będzie od godz. 17.30 do 18.45. W Wielki Piątek w ramach „Nocy konfesjonałów” będzie można przystąpić do spowiedzi od 21.00 do 24.00 – do tej godziny będzie trwała adoracja przy Grobie Pańskim. W Wielką Sobotę księża będą dyżurować w konfesjonałach od godz. 9.00 do 15.00.
 2. Poświecenie pokarmów na stół wielkanocny – w Wielką Sobotę od 9.00 do 15.00.
 3. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 19.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Wigilię Paschalną będziemy celebrować o godz. 21.00. Zakończymy ją procesją rezurekcyjną ze świecami, a po niej zapraszamy tradycyjnie na agapę, czyli na gorący kubek wielkanocnego żurku w dolnym kościele. Kto uczestniczy w Wigilii Paschalnej ten wypełnia obowiązek uczestnictwa we Mszy Św. Wielkanocnej. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Uroczystości Wigilii Paschalnej, które jest najważniejszą liturgią w ciągu roku. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek obowiązuje niedzielny porządek Mszy św. z wyjątkiem Mszy św. o godz. 8.00 w Niedzielę Wielkanocną (odwołana).
 4. W Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznie o godz. 8.30.
 5. Od jutra Msze św. o godz. 7.00 będą odprawiane w górnym kościele.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna we wtorek oraz w czwartek tylko od godz. 10.00-12.00.
 7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbon pod chórem.
 8. Rodziców i dzieci „rocznicowych” zapraszamy serdecznie w sobotę 27.04 o godz. 10.00 na spotkanie do kościoła.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 7 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. Kontynuujemy świąteczną zbiórkę na pomoc dla osób ubogich i potrzebujących. Tradycyjnie przygotowane paczki i dary można składać do kosza pod ołtarzem miłosierdzia Bożego.
 4. Ofiary na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu można złożyć do skarbon pod chórem, a wielkanocne świece Caritas są do nabycia w zakrystii.
 5. Za tydzień – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019 r.

 1. Jutro [w poniedziałek] 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Osoby chętne do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 2. W środę o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne spotkanie „Kawa w niebie”, które poprowadzi p. Anna Zalewska, psycholog.
 3. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Grzegorz Burdyński, marianin posługujący w Kazachstanie.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych odbędzie w sobotę o godz. 11.30 w salce domu zakonnego.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019 r.

 1. Jutro [w poniedziałek] 25 marca obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Osoby chętne do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
 2. W środę o godz. 11.00 zapraszamy na kolejne spotkanie „Kawa w niebie”, które poprowadzi p. Anna Zalewska, psycholog.
 3. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Grzegorz Burdyński, marianin posługujący w Kazachstanie.
 4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych odbędzie w sobotę o godz. 11.30 w salce domu zakonnego.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019 r.

Pan światłem i zbawieniem moim: kogóż mam się lękać? Pan obroną mojego życia: przed kim mam się trwożyć?  [Psalm 27]

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – We wtorek – święto św. Józefa Oblubieńca NMP. W swoich modlitwach nie zapomnijmy o imieninach Ks. Bpa dra Józefa Wysockiego
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019 r.

Bóg strzeże swoich wybranych przez Aniołów, by nie dopuścić ich do upadku [Psalm 91]

 1. Rozpoczęty – w środę popielcową – okres Wielkiego Postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku, modlitwy i zmagania z naszymi grzechami i słabościami. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa – w każdy piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o godz. 18.45.
  – Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. Zachęcamy, szczególnie w okresie Wielkiego Postu, do praktykowania uczynków miłosierdzia: modlitwy, postu i jałmużny.
 4. Od jutra wracamy wcześniejszego porządku Mszy św. w dni powszednie: rano o godz. 7.00 – dolny kościół wieczorem o godz. 18.00 – górny kościół
 5. W przyszłą niedzielę 17.03 dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. będą do odbioru alby dla dzieci.
 6. Za tydzień również po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 marca 2019 r.

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu [Psalm 1]

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – Jutro – święto św. Kazimierza Królewicza
  – Środa Popielcowa – rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00 oraz dodatkowo 9.00 i 19.30. W Popielec obowiązuje w całym Kościele post ścisły, który polega on na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i ograniczeniu się do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych.
  – I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania i za osoby powołane.
 2. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa dla dzieci będzie o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 a dla młodzieży o 18.45.
  – Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 17.15.
 3. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa a po niej sprawowana Msza św. będzie odprawiona w intencji ofiar wykorzystania seksualnego przez dorosłych z podkreśleniem przestępstw osób duchownych w tej sferze.
 4. We wtorek dn. 5.03. po Mszy św. wieczornej (godz. 19.00) odbędzie się spotkanie Apostolatu Margaretka, na którą serdecznie zapraszamy.
 5. Natomiast w sobotę 9.03. po Mszy św. wieczornej (godz. 19.00) zapraszamy na Wielkopostne Czuwanie, które pomoże nam wejść w czas nawrócenia i pokuty.
 6. Z uwagi na trwającą renowację dolnego kościoła, Msze św. w tym tygodniu będą nadal sprawowane w górnym kościele.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 lutego 2019 r.

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu [Psalm 1]

 1. 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – I piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa
  – I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP
  Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. w naszym kościele o godz. 9.30, a po niej na modlitwę różańcową i rozmyślanie.
 2. W piątek i sobotę księża Mateusz i Mirosław oraz szafarze udadzą się do chorych. Ks. Jan odwiedzi chorych 8.03.
 3. Zapraszamy seniorów na spotkanie „Kawa w niebie” w środę 27.02 o godz. 11.00 do naszej kawiarenki. Spotkanie i dyskusję poprowadzi p. Anna Zalewska – psycholog.
 4. Z uwagi na renowację dolnego kościoła Msze św. w tym tygodniu będą sprawowane w górnym kościele.
 5. Urząd Skarbowy w Elblągu zachęca do skorzystania z nowej usługi „Twój e-PIT”. Wszelkie informacje na temat usługi i dostęp do niej można znaleźć na stronie: www.podatki.gov.pl. Bardziej szczegółowe informacje w gablocie z ogłoszeniami.
 6. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do Pana: ś†p
  Mieczysława Czesna, Mieczysław Mężeński, Stefania Marcjańska,
  Kazimierz Dymowski, Zygmunt Richert, Jerzy Połok, Henryka
  Stemporzecka, Tadeusz Ogonowski, Zygmunt Orłowski, Emilia
  Pałuska, Józef Sierżantowicz, Genowefa Bednarczyk, Janina
  Berlińska, Zofia Skuzińska, Alojzy Zdrojewski, Janina Mróz,
  Stanisława Barańska, Marianna Majewska, Marianna Alijewicz,
  Maria Szpejewska
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lutego 2019 r.

Szczęśliwy człowiek, który ufa Panu [Psalm 1]

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy w czwartek [22 lutego] święto katedry św. Piotra w Rzymie.
 2. Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. mierzenie alb dzieci.
 3. Również dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.Ojciec Święty Franciszek ustanowił ks. Wojciecha Skibickiego – biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej [stolica tytularna Casae Nigrae (Numidia) – obecnie Algieria]. Ogłoszenie decyzji papieskiej odbyło się w kurii diecezjalnej 14 lutego 2019 roku.

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10 lutego 2019 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  – Jutro 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes – jest to zarazem Światowy Dzień Chorych. Z tej racji zapraszamy wszystkich chorych z naszej parafii na Mszę św. o godz. 9.30 (dolny kościół) w czasie której udzielimy także sakramentu namaszczenia chorych.
  – W czwartek 14 lutego święto świętych: Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
 2. W przyszłą niedzielę – 17 lutego – dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. Po Mszy św. mierzenie alb dzieci.
 3. W przyszłą niedzielę również, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 4 lutego 2019 r.

Bądź dla mnie skałą schronienia Ps 71

 1. We wtorek 5 lutego wspominamy w liturgii św. Agatę.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy o godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji powołań.
 3. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie i spotkania dające sposobność do podzielenia się sprawami, którymi żyjemy.
 4. Informujemy o spotkaniach grup i wspólnot (w tym tygodniu):
  Poniedziałek – spotkanie grupy biblijnej – godz. 19.00
  Wtorek – spotkanie Apostolatu Margaretka – godz. 19.00
  Piątek – spotkanie Koła Żywego Różańca – godz. 17.00

III NIEDZIELA ZWYKŁA 27 stycznia 2019 r.

 1. Dziś obchodzimy 66. Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętamy o chorych na trąd i o tych, którzy się nimi opiekują.
 2. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:
  – I piątek miesiąca – czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa
  – w sobotę przypada I sobota miesiąca oraz Święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.30. 18.00, a w katedrze z osobami konsekrowanymi o godz. 10.00. W piątek i sobotę księża i szafarze udadzą się do chorych.
 3. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco:
  Poniedziałek 28 stycznia – ul. Królewiecka 96- 122 a
  Wtorek 29 stycznia – ul. Oliwska i ul. Pilgrima
  Środa 30 stycznia – ul. Bażyńskiego 1 – 19
  Czwartek 31 stycznia – ul. Bażyńskiego 21 – 39
  Sobota – 2 lutego – kolęda dodatkowa
  Zgłoszenia kolędy dodatkowej przyjmujemy do czwartku. Mieszkańców ul. Królewiecka 136-140 prosimy o indywidualne zgłoszenia kolędy.
 4. Rodzicom, nauczycielom, pracownikom oświaty, dzieciom i młodzieży życzymy błogosławieństwa Bożego i odpoczynku na czas ferii zimowych.
 5. Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.
 6. W miesiącu styczniu do Pana odeszli i Dobremu Bogu polecamy: śp. Franciszka Korneckiego, Józefę Wiśniewską, Teresę Grędzińską, Kazimierę Zadrożną, Kazimierza Makowskiego, Edmunda Bohn, Krystynę Wiśniewską, Józefa Rakowskiego, Kamila Balkiewicza, Zygmunta Mikłaszewicza, Jerzego Murkowskiego, Edmunda Urbana, Wiesławę Wierzbicką, Mariannę Danowską, Annę Skibińską, Andrzeja Słodownik, Zygmunta Jankowskiego, Leokadię Pilczuk.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 20 stycznia 2019 r.

 1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Plan nabożeństw ekumenicznych można znaleźć na stronie internetowej diecezji.
 2. Przypominamy o nowym porządku – Mszy św. i planie nabożeństw Msze św. w niedziele i uroczystości:
  8.00; 10.00; 11.30; 12.45; 18.00 (kościół górny)
  9.00 (kościół dolny)
  Nabożeństwa w ciągu tygodnia o godz. 17.30:
  we wtorek – Adoracja Najświętszego Sakramentu (od g. 17.00)
  w środę – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy;
  w czwartek – Nieszpory za zmarłych (oprócz I czwartku m-ca).
  Kancelaria parafialna: w wtorek i czwartek w godz. 10.00-12.00 i 16.00-18.00 i w sobotę w godz. 10.00-12.00.
  Informacje o parafii: strona www.elblag.marianie.pl oraz Facebook
 3. Dziękujemy za życzliwość, jakiej doświadczamy podczas kolędy. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień przedstawia się następująco:
  Poniedziałek 21 stycznia – ul. Traugutta 73 – 78 (do końca)
  Wtorek 22 stycznia – ul. Władysława IV 1, oraz 3
  Środa 23 stycznia – ul. Władysława IV 5 oraz 7
  Czwartek 24 stycznia – ul. Władysława IV 2, 4, 6, 8, 10,
  Piątek 25 stycznia – ul. Władysława IV , 12, 14, 16, 18,20, 22,
  Sobota 26 stycznia – ul. Władysława IV 24, 26, 28, 30, 32, 34
  Poniedziałek 28 stycznia – ul. Królewiecka 96- 122 a

Niedziela Chrztu Pańskiego 13 stycznia 2019 r.

Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie!

 1. Dziś w Święto Chrztu Pana Jezusa, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna
  czas zwykły w liturgii.
 2. W piątek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku towarzyszy mu hasło: "Dąż do sprawiedliwości" [Pwt 16,18-20]. Spotkania ekumeniczne odbędą się we Fromborku, Elblągu, Mikołajkach Pomorskich, Szymonowie. Szczegóły na stronie
  internetowej diecezji.
 3. Informujemy, że ramach zbiórki na sprzęt muzyczny połączonej z koncertem kolęd zebraliśmy 3627,28 zł. Serdecznie Bóg zapłać.

  Plan kolędy jest następujący:

  Poniedziałek 14 stycznia – ul. Chopina,
  Wtorek 15 stycznia – ulice: Narutowicza, Witosa, Paderewskiego,
  Środa 16 stycznia – ul. Kościuszki 140-154 oraz ulice: Sikorskiego, Toruńska, Bydgoska, Grudziądzka
  Czwartek 17 stycznia – ulice: Sztumska, Tczewska, Sowia, Żurawia
  Piątek 18 stycznia – ul. Traugutta 28 – 59
  Sobota 19 stycznia – ul. Chrobrego (od godz. 11.00-13.00)
  ul. Traugutta 65 – 66 (od godz. 11.00-13.00)
  ul. Traugutta 67 – 72 (od godz. 15.00)
  Poniedziałek 21 stycznia – ul. Traugutta 73 – 78 (do końca)

Objawienie Pańskie, 6 stycznia 2019 r.

 1. Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który rozpoczyna się na pl. Jagiellończyka o godz. 13.00.
 2. Również dziś 6.01 zapraszamy na koncert kolęd połączony ze zbiórką środków na zakup sprzętu muzycznego dla naszych zespołów śpiewaczych – scholii. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
 3. Porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej jest następujący:
  – Poniedziałek 7 stycznia – ul. Wspólna
  – Wtorek 8 stycznia – ul. Kopernika – strona nieparzysta i ul. Kopernika nr 2a i 4 oraz ul. Skłodowskiej nr 2-7
  – Środa 9 stycznia – ul. Kopernika – strona parzysta do końca i ul.Skłodowskiej nr 8- 16
  – Czwartek 10 stycznia – ul. Moniuszki – strona nieparzysta i ul. Szymanowskiego nr 1-6
  – Piątek 11 stycznia – ul. Moniuszki – strona parzysta i ul. Szymanowskiego nr 7-9
  kapelan WP – ul. Moniuszki 44A, 44 B (od godz. 19.00)
  kapelan WP – ul. Królewiecka 132,134 (od godz. 17.30 i 18.30)
  – Sobota 12 stycznia – ul. Górnośląska, ul. Agrykola i ul. Sienkiewicza nr 4-12 oraz ul. Norwida.
  kapelan WP – ul. Królewiecka 142b, 142a (od godz. 11.30 i 13.00)
  – Poniedziałek 14 stycznia – ul. Chopina
 4. Za tydzień po Mszy św. godz. 10.00 dzieci z Katolickiego Przedszkola przedstawią jasełka. Serdecznie zapraszamy w szczególności dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Z racji ferii zimowych Msza św. 20.01. o godz. 16.00 jest odwołana.

Niedziela Św. Rodziny, 30 grudnia 2018 r.

 1. Jutro przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku kalendarzowego.
 2. 1.01. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi zapraszamy na Mszę św. według nowego porządku czyli wyjątkowo pierwsza Msza św. będzie celebrowana o godz. 9.00 w dolnym kościele. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwo w intencji powołań. W piątek o godz. 17.30 nabożeństwo pierwszo-piątkowe a księża Mirosław i Jan udadzą się do chorych, natomiast ks. Mateusz nawiedzi chorych w sobotę.
 4. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy św. niedzielny czyli o godz. 8.00 Msza św. w górnym kościele, o 9.00 w dolnym kościele a godziny następnych Mszy św. jak dotychczas. Przypominamy o zaproszeniu do udziału w Orszaku Trzech Króli, który rozpoczyna się na pl. Jagiellończyka o godz. 13.00 (szczegółowe informacje w gablocie).
 5. Również w niedzielę 6.01 zapraszamy na koncert kolęd połączony ze zbiórką środków na zakup sprzętu muzycznego dla naszych zespołów śpiewaczych-scholii. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 na który serdecznie zapraszamy.
 6. Porządek kolędy – wizyty duszpasterskiej jest następujący:
  – Środa 2 stycznia – ul. Kościuszki 28 – 56 (strona parzysta), ul. Sienkiewicza 1
  – Czwartek 3 stycznia – ul. Kościuszki 58 – 66, ul. Sienkiewicza 2, 1-20
  – Piątek 4 stycznia- ul. Kościuszki 73 – 81 (strona nieparzysta) ul. Kościuszki 68 – 110, ul. Sienkiewicza 2, 21-40
  – Sobota 5 stycznia – ul. Kościuszki 31, 57 – 71 (strona nieparzysta)
  Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 15.00
 7. W tym miesiącu odeszli do Pana, prośmy o życie wieczne dla śp. Tadeusza Walasek, Józefa Kamińskiego, Olgę Klimeczko, Teklę Wołyniec, Mariannę Stodulską, Krystynę Lipińską, Henryka Zaleskiego, Urszulę Drypan, Włodzimierza Ługiewicza, Jarosława Tyburskiego, Reginę Karkut, Ewę Kanderską, Władysława Tomkiewicza,  Tadeusza Kowalskiego, Franciszka Korneckiego, Marię Pulka, Henryka Brodowskiego, Monikę Socha
  Wieczny odpoczynek…

III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 r.

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!

 1. Trwa Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00, a dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Msze św. roratnie są sprawowane w dolnym kościele.
 2. Za tydzień 4 Niedziela Adwentu, a w poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu sprawujemy tylko Msze św. o godz. 7.00. Przypominamy i serdecznie prosimy, aby zachować religijny charakter wieczerzy wigilijnej, połączonej z czytaniem Ewangelii, modlitwą, łamaniem się opłatkiem. Pasterka w naszym kościele tradycyjnie o godz. 24.00.
 3. W czerwonym domku rozprowadzane są opłatki wigilijne oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Za złożone ofiary serdeczne Bóg Zapłać.
 4. Do kosza, który znajduje się pod obrazem „Jezu ufam Tobie” można składać artykuły żywnościowe dla ubogich z naszej parafii.

II Niedziela Adwentu 9 grudnia 2018 r.

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!

 1. Trwa Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Roraty, czyli Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie odprawiamy w naszym kościele codziennie o godz. 7.00, a dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki. Od poniedziałku Msze św. roratnie będą sprawowane w dolnym kościele.
 2. Wczoraj w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, która jest również świętem patronalnym Zgromadzenia Księży Marianów, zakończyliśmy odchody Jubileuszu 50-lecia posługi Marianów w Elblągu.
 3. Dziś w drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 25 listopada 2018 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 2. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się w Kościele Adwent – czas czuwania i przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, a także jest to początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego który w Kościele w Polsce przeżywać będziemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”
 3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:
  – w piątek 30 listopada – Święto św. Andrzeja, Apostoła
  – w sobotę 1 grudnia – I sobota miesiąca. O 9.30 zapraszamy na dodatkową Mszę św. i nabożeństwo I sobót, z modlitwą różańcową i rozmyślaniem, w intencji wynagradzającej za grzechy popełnione przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
 4. Wieczorem 1 grudnia zapraszamy na modlitewne czuwanie, które wprowadzi nas w rozpoczynający się Adwent. Będzie to czas uwielbienia, adoracji, spotkania z żywym Słowem i wyjątkowymi gośćmi: świeckimi misjonarzami z Salwadoru i Rumunii. Czuwanie rozpocznie się pierwszą, adwentową Mszą Świętą o godz. 18:00. Szczegóły na plakatach.
 5. W czwartek 29 listopada początek nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.
 6. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii przeżywać będziemy w dn. 6-8 grudnia. Szczegółowe informacje podane będą w  przyszłą niedzielę.
 7. Zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty dekoracyjne, podczas których, pod okiem p. Karoliny, będą przygotowywać świąteczne ozdoby na ich własną, dziecięcą choinkę w kościele. Warsztaty w sobotę, 1 grudnia o godz. 12:30 w kawiarni NIEBO. Szczegóły na plakatach.
 8. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy.

XXXIII Niedziela Zwykła 18 listopada 2018 r.

Błogosławieni ubodzy w duchu!

 1. Dziś obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka. Przy tej okazji, dziękujemy tym wszystkim, którzy w ciągu całego roku troszczą się materialnie i duchowo o najbardziej potrzebujących w naszej parafii.
 2. Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych dziś o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego – karmelitę, w środę – ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, w czwartek – św. Cecylię – patronkę muzyki. Naszemu Panu Organiście Piotrowi oraz zespołom śpiewaczym składamy podziękowanie za posługę śpiewem w naszym kościele. Jedocześnie życzymy Bożego błogosławieństwa przez wstawiennictwo św. Cecylii.
 4. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 5. Przez cały miesiąc listopad Msze św. wieczorne odprawiamy w intencji zmarłych. Natomiast w każdy czwartek zapraszamy na nieszpory za zmarłych na pół godziny przed wieczorną Mszą św., połączone z wypominkami. Karty wspominkowe wyłożone są na stoliku w przedsionku kościoła, zakrystii i kancelarii.

XXXII Niedziela Zwykła 11 listopada 2018 r.

Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

 1. Dziś Święto Niepodległości. Wraz z wszystkim rodakami w kraju i zagranicą dziękujemy Opatrzności Bożej za odzyskanie wolności i wskrzeszenie do życia państwa polskiego 100 lat temu.
 2. W kalendarzu liturgicznym w rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jozafata biskupa i męczennika, we wtorek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników polskich, w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską, w sobotę – św. Elżbietę Węgierską.
 3. Przez cały miesiąc listopad Msze św. wieczorne odprawiamy w intencji zmarłych. Natomiast w każdy czwartek zapraszamy na nieszpory za zmarłych na pół godziny przed wieczorną Mszą św, połączone z wypominkami. Karty wspominkowe wyłożone są na stoliku w przedsionku kościoła, zakrystii i kancelarii.
 4. W sobotę 17.11 zapraszamy do Cafe Niebo na spotkanie „Gość Otwarta Debata”. Początek spotkania o godz. 16.00.
 5. Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych za tydzień 18.11. o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.

XXXI Niedziela Zwykła 4 listopada 2018 r.

Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław Panie!

 1. W piątek obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie, która jest katedrą Biskupa Rzymu i Matką wszystkich kościołów chrześcijańskich. W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego – papieża i doktora Kościoła.
 2. Trwa nasza listopadowa modlitwa za zmarłych. Do piątku 9.11 wypominki w naszym kościele codziennie o godz. 17.45, a następnie celebrujemy Mszą św. połączoną z nieszporami za zmarłych. Ponadto cały miesiąc listopad Msze św. wieczorne odprawiamy w intencji zmarłych. Natomiast w każdy czwartek zapraszamy na nieszpory za zmarłych na pół godziny przed wieczorną Mszą św. Karty wspominkowe wyłożone są na stoliku w przedsionku kościoła, zakrystii i kancelarii.
 3. Za tydzień w niedzielę 11 listopada na wszystkich Mszach św. pragniemy dziękować Bogu za naszą Ojczyznę i dar odzyskania niepodległości 100 lat temu. Na zakończenie każdej Mszy św. śpiewamy pieśń „Boże coś Polskę”. W naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 12.45 na którą serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do włączenia się liczne spotkania, marsze i inne imprezy związane z tą doniosłą rocznicą.   

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 28 października 2018 r.

 1. W środę 31 października o g. 17.30 – zakończenie nabożeństw różańcowych. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą świętowanie naszej parafialnej uroczystości odpustowej, po której wspólnie odmówimy Litanię do Wszystkich Świętych.
 2. W czwartek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej świątyni w tym dniu – Odpust parafialny na który serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Uroczystą Mszę św. odpustową godz. 11.30 celebrować będzie ks. biskup Jan Styrna. Po Mszy św. udamy się z procesją na cmentarz Agrykola.  Pozostałe Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 8.30, 10.00 i 18.00. Nie będzie tego dnia Mszy św. o godz. 12.45.  O g. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji parafian – żywych i zmarłych.
 3. W piątek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ( Dzień Zaduszny ). W tym dniu dodatkowa Msza św. za wszystkich Wiernych Zmarłych o godz. 9.00. Po Mszy św. udamy się z procesją żałobną na cmentarz. Pozostałe Msze św. o g. 7.00 i 18.00.
 4. W naszej świątyni przez cały listopad o g. 18.00 celebrowana będzie Msza św. w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom w wypominkach. W oktawie Dnia Zadusznego (2-9.11) o g. 17.45 będą czytane wypominki, a po nich Msza św. z nieszporami za zmarłych.  Natomiast od 10.11 w każdy czwartek o godz. 17.30 celebrowane będą nieszpory za zmarłych z wypominkami, a po nich Msza św. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem, przy wyjściu z kościoła.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek i sobotę – jak każdego miesiąca – księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.
 6. W I sobotę miesiąca o godz. 9.30 zapraszamy na dodatkową Mszę św. i nabożeństwo I sobót, z modlitwą różańcową i rozmyślaniem, w intencji wynagradzającej za grzechy popełnione przeciw Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

XXIX Niedziela Zwykła 21 października 2018 r.

Przez różaniec lud chrześcijański wstępuje do szkoły Maryi  [Jan Paweł II]

 1. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci w piątek o g. 16.30.
 2. Zbliża się listopad – miesiąc, w którym szczególnie pamiętamy w modlitwach o naszych drogich zmarłych. Modlitwa za żywych i zmarłych jest jednym z siedmiu uczynków miłosierdzia, co do duszy. O praktyce modlitwy za zmarłych mówi Pismo Święte i potwierdza tradycja Kościoła. W naszej świątyni przez cały listopad celebrowane będą nabożeństwa w intencji zmarłych. W oktawie Dnia Zadusznego (2-9.11) o godz. 17.45 będą czytane wypominki, a o godz. 18.00 odprawiane będą Msze św. z nieszporami za zmarłych. Natomiast co czwartek o godz. 17.30 celebrowane będą nieszpory za zmarłych z wypominkami, a po nich sprawowana Msza św. w intencji zmarłych poleconych naszym modlitwom. Wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej oraz zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem, a także w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 3. W najbliższą sobotę odbędzie się w Elblągu V. sesja plenarna naszego synodu diecezjalnego. Uczestników synodu otoczmy naszą serdeczną modlitwą.
 4. W najbliższą niedzielę 28.10 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 10.00 po której odbędzie się spotkanie.
 5. Przypominamy, że rekolekcje dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko i przeżywają żałobę oraz cierpienie, odbędą się w dniach 2-3 listopada br. w Domu Pielgrzyma w Mątowach Wielkich [gmina Miłoradz]. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.
 6. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 października 2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera utalentowanych młodych ludzi.
 2. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy młodzież i dorosłych codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 16.30.
 3. W liturgii Kościoła w najbliższym tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • we wtorek 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
 • w środę 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • w czwartek 18 października – Święto św. Łukasza, ewangelisty
 • w sobotę 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
 1. Jutro – 15 października w Polsce przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. w intencji rodzin, małżeństw, a także samotnych rodziców sprawowana będzie w kościele p.w. bł. Franciszki Siedliskiej przy ul. Willowej 26 o godz. 18.00.
 2. W naszej parafii w tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą poprowadzi wspólnota Domowego Kościoła.
 3. Zapraszamy na Uroczysty Koncert z okazji XVIII Dni Papieskich, w piątek 19 października o godz. 17.00, w hali Sportowo-Widowiskowej MOSIR przy Alei Grunwaldzkiej 135. Darmowe wejściówki na Koncert są do odebrania w zakrystii.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.
 5. Parafia św. Mikołaja w Elblągu organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dn. 23.02 – 2.03. 2019. Spotkanie organizacyjne dla chętnych 21 października o godz. 16.00 w parafii św. Mikołaja.

XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2018 r.

Przez różaniec lud chrześcijański wstępuje do szkoły Maryi  [Jan Paweł II]

 1. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek – Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek – św. Franciszka z Asyżu, w piątek – św. siostrę Faustynę Kowalską.
 2. Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec dla młodzieży i dorosłych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci w piątek o g. 16.30.
 3. Parafialna wspólnota Margaretka zaprasza na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W I czwartek zapraszamy członków Żywego Różańca na comiesięczne spotkanie o godz. 17.00, które poprowadzi nowy opiekun wspólnoty ks. Jan.
 6. W I piątek księża Ks. Mirosław i Ks. Jan oraz szafarze udadzą się do chorych, natomiast ks. Mateusz umówi odwiedziny telefonicznie.
 7. Przypominamy o Mszy św. Jubileuszowej za tydzień 7.X o godz. 11.30, której będzie przewodniczył ks. Bp Jacek Jezierski. Po celebrze zapraszamy na wspólny poczęstunek. W tę niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12.45. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dostarczenie ciast w sobotę do zakrystii, najlepiej w godz. 17.00-21.00.
 8. Zapraszamy na nabożeństwa poprzedzające uroczystości jubileuszowe, szczegółowy plany podany jest w gablocie.
 9. W gablocie zostały zamieszczone stosowne informacje na temat budowy miejsc parkingowych i sposobu poparcia tej inicjatywy obywatelskiej. W zakrystii można odebrać karty do głosowania. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tymi informacjami i oddania głosu – „tradycyjnie” lub internetowo.
 10. Przyjmujemy zapisy na wyjazd do Góry Kalwarii na śluby wieczyste naszego parafianina Kacpra Pawlaka.
 11. Zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy (REO), które rozpoczną się Mszą św. sprawowaną w czwartek 11.X o godz. 18.00.
 12. Dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary do puszki na prezent od Parafian dla naszego Kościoła z okazji Jubileuszu 50 lecia istnienia Parafii.

XXV Niedziela Zwykła 23 września 2018 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym: w czwartek- św. Wincentego a Paulo, w piątek – św. Wacława, a w sobotę – św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 2. Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich zaprasza dawnych członków i osoby zainteresowane apostolatem stowarzyszenia w przyszłą niedzielę na spotkanie, które rozpocznie Msza św. sprawowana o godz. 11.30.
 3. Nasz parafianin Kacper Pawlak w sobotę 13.X złoży w Górze Kalwarii śluby wieczyste. Organizujemy jednodniowy wyjazd na tę uroczystość przy grobie św. S. Papczyńskiego – zapisy w kancelarii i zakrystii.
 4. Przypominamy o Mszy św. Jubileuszowej 7.X o godz. 11.30, której będzie przewodniczył ks. Bp Jacek Jezierski. Po celebrze zapraszamy na wspólny poczęstunek. W tę niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12.45. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dostarczenie ciast, dlatego osoby chętne prosimy o kontakt-zapisy w zakrystii bądź kancelarii.
 5. Parafialna Wspólnota Rodzin zaprasza na rekolekcje rodzinne w Głotowie w dniach 28-30.IX. Informacje i kontakt z liderami wspólnoty nr 793 199 737.
 6. W gablocie zostały zamieszczone stosowne informacje na temat budowy miejsc parkingowych i sposobu poparcia tej inicjatywy obywatelskiej. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tymi informacjami.

MSZE ŚW.

I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:
Kościół górny:
8.00; 10.00; 11.30; 12.45; 18.00
Kościół dolny:
9.00

Dni powszednie:
Kościół dolny: 7.00
Kościół górny: 18:00

Nabożeństwa:
wtorek – 17.30 Nieszpory za zmarłych
środa – 17.30 Nabożeństwo ku czci Maryi Niepokalanej (dolny kościół)
czwartek – 17.00 Adoracja i Litania do Wszystkich Świętych